منو

 درخواست مجلس از وزارت نفت برای ارائه گزارش قراردادهای نفتی با روس ها

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به موضوع خروج آمریکا از توافق هسته ای و بدنبال آن لغو قراردادهای بین المللی نفتی ایران با کشور های حاضر در توافق برجام تصریح کرد: در موضوع نوافق هسته ای ایران تمام تعهدات خود را بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک انجام داد و در نهایت شاهد این بودیم که آمریکا به هیچ کدام از بندهای برجام پایبند نبوده و از توافق به نوعی خروج کرده است.

هدایت الله خادمی در گفت‌وگو با راه دانا؛ با اشاره به موضوع خروج آمریکا از توافق هسته ای و بدنبال آن لغو قراردادهای بین المللی نفتی ایران با کشور های حاضر در توافق برجام تصریح کرد: در موضوع نوافق هسته ای ایران تمام تعهدات خود را بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک انجام داد و در نهایت شاهد این بودیم که آمریکا به هیچ کدام از بندهای برجام پایبند نبوده و از توافق به نوعی خروج کرده است.

وی در ادامه اظهارات خود با اشاره به احتمال لغو قراردادهای نفتی ایران با سایر کشور ها نیز گفت: به نوعی سایر کشور های حاضر در برجام از آمریکا دستور می گیرند و با خروج آمریکا از توافق هسته ای و اعمال تحریم های جدید سایر کشور ها نیز احتمال داد قراردادهای خود را با ایران لغو کنند و لغو قراردادهای نفتی نیز یکی از محور های خروج آمریکا از برجام است.

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به نادیده گرفتن تحریم ها در مدل جدید قراردادهای نفتی اظهارداشت: در همان زمان که مخالفت خود با مدل جدید قراردادهای نفتی را در مجلس اعلام کردیم به این موضوع نیز اشاره کردیم که در مدل جدید قراردادهای نفتی شرایط تحریم پیش بینی نشده است و امروز نیز نمی دانیم که بعد از لغو توافق هسته ای و اعمال تحریم ها ایا شرکت هایی که با ایران قرارداد نفتی امضا کرده اند بر سر قرارداد خود می مانند یا خیر؟

خادمی همچنین با اشاره به قراردادهای اخیری که با سفر زنگنه به روسیه در حال منعقد شدن است عنوان کرد: طی سفر چند روزه وزیر نفت به روسیه پیمان های همکاری با این کشور بسته شده است که این در حد تفاهم نامه است و منجر به عقد قرارداد نشده است و ما در جلسه روز گذشته خود از مسئولان وزرات نفت خواستیم تا گزارش قرارداد های جدید نفتی با روس ها را هر چه سریعتر به مجلس ارائه کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0