منو

هاشمی: ۱۰۰ تا ۲۰۰ ساختمان شبیه پلاسکو داریم

رئیس شورای شهر تهران گفت: در اجرای آیین نامه های ساختمان سازی دچار مشکل هستیم، چرا که این کار منافع تعدادی را به خطر می‌اندازد و برخی از مجریان ساخت و ساز هم به وظایف خود عمل نمی‌کنند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی در هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه پلاسکو‌ اظهار داشت: اخیرا دولت گزارشی را در مجلس ارائه داد و دوباره موضوع پلاسکو مطرح شد و اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم معتقد بودند تا این مسئله دوباره مطرح شود.
هاشمی رفسنجانی با اشاره به عدم رسیدگی حق و حقوق مستاجری پلاسکو گفت: این موضوع در شورا مطرح شد و قابل پیگیری است. وی ادامه داد: موضوع ایمنی ساختمان‌های ناایمن شهر تهران مانند ساختمان پلاسکو اهمیت دارد و آمارها از وجود ۱۰۰ تا ۲۰۰ ساختمان ناایمن در تهران خبر می‌دهد.
رئیس شورای اسلامی تهران در رابطه با ساختمان های جدید ساخته شده در شهر، افزود: در حال حاضر ساختمان‌های جدیدی خارج از آیین نامه‌های شهرسازی در خیابان‌ها و کوچه‌های باریک شهر ساخته شده و بعضا سازندگان آن‌ها در حال خلاف سازی هم هستند که همه این مسائل باعث می شود تا اعضای شورای شهر به این موضوع حساسیت نشان دهند و دائما براساس وظیفه نظارتی آن ها تذکراتی به صورت مکتوب به شهرداری ابلاغ شود تا دیگر شاهد این قبیل اتفاق‌ها نباشیم.
وی در ادامه افزود: در اجرای آیین نامه های زیادی دچار مشکل هستیم، چرا که این کار منافع تعدادی را به خطر می اندازد و موانعی را برای اجرا به وجود می آورد، از طرفی هم مجریان باید قوانین را اجرا کنند، اما در عمل به وظایفشان عمل نمی کنند و در نتیجه ما دچار مشکلاتی می شویم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0