منو

نجومی‌بگیران نباید  مشمول عفو نجومی شوند

چند روز قبل یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از تبرئه دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی و مختومه شدن پرونده آن‌ها در گزارش دیوان محاسبات و البته جوابیه دیوان به این خبر، اطلاع داده بود. خبری که بار دیگر توجهات را به سرنوشت پرونده این مدیران دولت یازدهم جلب کرد.

نکته قابل تأمل اما جایی است که تعدادی از مدیران نجومی‌بگیر نیز بعد از صدور رأی به دیوان عدالت اداری شکایت کردند تا بتوانند آن حقوقی که طبق قانون و بر اساس قوانین آن زمان تعلق می‌گرفته و دریافت کردند اما مسترد شده بود را دوباره پس بگیرند.

در همین ارتباط محمدصالح جوکار نماینده سابق مردم یزد در گفت وگو با یزدرسا گفت: نباید به گونه‌ای رفتار شود که حقوق‌بگیران نجومی مشمول عفو نجومی شوند. وقتی خطایی کرده‌اند و جرمی انجام شده است قطعا بایستی پیگیری شود و علاوه بر بازگرداندن اضافاتی که از بیت‌المال دریافت کرده‌اند، بایستی این افراد محاکمه هم بشوند. اهمال در این رابطه قابل قبول نیست.

وی با اشاره به تأثیر منفی حقوق های نجومی بر اعتماد مردم، اظهار داشت: حقوق‌های نجومی تأثیر جدی بر روی جامعه گذاشت و در واقع آثار مخرب آن همچنان باقی است. مردم منتطر هستند که نتیجه برخورد با نجومی‌بگیران از سوی مراجع ذی‌ربط اعلام شود و آن را ببینند.

جوکار ادامه داد: این قابل قبول نیست که مثلا بیانیه‌ای صادر بشود و یا یک سری اقدامات سطحی انجام بگیرد و اینگونه القا کنند که مسئله حقوق‌های نجومی تمام شده است.

نماینده سابق مردم یزد در مجلس گفت: آثار مخربی که بحث حقوق‌های نجومی در جامعه داشت باید ترمیم شود و افکار عمومی نسبت به برخوردی که با متخلفان در زمینه حقوق‌های نجومی صورت می‌گیرد، اقناع شود.

وی با تأکید بر لزوم پیگیری این مسئله توسط مسؤولین اظهار داشت: امیدوارم که تلاش مسئولین چه دستگاه قضائی و چه دیوان محاسبات به گونه‌ای باشد که در نهایت شاهد مختومه شدن پرونده بدون نتیجه خاصی نباشیم. اینطور نباشد که مردم هم در جریان آن قرار نگیرند و در آینده باز شاهد تکرار چنین رخدادی باشیم و افراد و دستگاه‌های مختلف باز هم اقدامات اینچنینی انجام دهند.

جوکار با اشاره به اهمیت اعتماد مردم به نظاک گفت: اعتمادسازی مهم است و مردم منتظر نتایج هستند و باید مجددا اعتمادی که خدشه‌دار شده برگردد. تردیدی نیست که بخش اعظمی از مدیران ما، امروز مدیرانی دست‌پاک هستند، لذا اینکه عده‌ای تخلف کرده‌اند نباید باعث بشود اعتمادی که مردم به مجموعه کشور دارند خدشه‌دار شود و بقیه مدیران هم زیرسؤوال بروند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0