منو

شکری
نماینده تالش در مجلس با اشاره به تخلفات در واگذاری یک میلیون هکتار زمین به اشخاص حقیقی، حقوقی و شِبه دولتی گفت: پیگیر قرائت گزارش تحقیق‌وتفحص در مجلس نهم از سازمان جنگل‌ها و مراتع در مجلس فعلی هستیم.

محمود شکری نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در مجلس نهم در صحن مجلس قرائت نشد، گفت: در حال پیگیری هستیم تا این گزارش در مجلس فعلی در صحن قرائت شود.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم همان گزارش در جلسه علنی قرائت شود، اما اگر به همان صورت امکان قرائت نیافت، مطالب تکمیلی‌تر به آن اضافه خواهیم کرد؛ البته هیات‌رئیسه مجلس نمی‌تواند بگوید که گزارش تحقیق و تفحص ناقص است، زیرا هیئت تحقیق و تفحص وظیفه خود را انجام داده است و کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس نهم هم آن را تصویب کرده است.

شکری با تاکید بر اینکه هیات‌رئیسه مجلس نهم در قرائت گزارش تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری تعلل کرده است، گفت: رقم تخلفات طبق گزارش نهایی هیات تحقیق و تفحص بسیار بالا بود و حدود یک میلیون هکتار از اراضی ملی ما به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده است که سه نوع تخلف در آن‌ها صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: اولین نوع تخلف در اراضی واگذار شده این است که کاری بر روی آنها صورت نگرفته است که باید پس گرفته می‌شد، زیرا مدت واگذاری‌ها مشخص بوده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: نوع دیگر تخلفات بررسی شده از سوی هیئت تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، تغییر نوع کاربری در زمین واگذار شده است و نوع دیگر تقسیم زمین به قطعات کوچک و فروش آنها به‌صورت غیرقانونی است.

وی تصریح کرد: بعضی از متخلفان، اشخاص شِبه دولتی بودند که از طریق بستگان خود توانسته‌‌اند زمین‌هایی را در اختیار بگیرند و در آنها مرتکب تخلفات شده‌اند.

نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی یادآور شد که بازه تحقیق و تفحص از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سال‌های ۸۰ تا ۹۴ بوده و سه دولت را شامل می‌شده است.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0