منو

توضیحی درباره جلسه با وزیر محترم بهداشت و درمان

رییس سازمان دیده بان عدالت و شفافیت: تلاش می‌کنیم به افرادی که فساد اداری یا پولی و مالی را در هر دستگاهی افشا می‌کنند، جایزه‌ای تعلق گیرد.

احمد توکلی در همایش بانک و دولت دوازدهم که به همت مجمع اسلامی بانکها برگزار شد ، افزود: هم اکنون بر اساس قوانین حمایتی کشور و از جمله قانون سلامت اداری و مقابله با فساد و همچنین قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ؛ از کسانی که در دستگاه های اداری به کشف فساد و علنی کردن آن اقدام می کنند ، حمایت می شود و هیچ دستگاهی حق ندارد این افراد را تا رسیدگی کامل حقوقی به ابعاد این تخلف عزل و برکنار و حتی اضافه کار و مزایای آنها را کم و معلق کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: در تلاش هستیم به این افراد علاوه بر این مزایا، حق کشفی نیز به عنوان پاداش پرداخت شود.
وی افزود: این امر که در همه جای دنیا مرسوم است و در نیروی انتظامی کشور خود ما هم سابقه دارد، گام مهمی در شفاف سازی و جلوگیری از تخلفات اداری و پولی و مالی است.
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به گسترش شبکه های اجتماعی و اینترنت و پیام رسان ها در فضای مجازی افزود : برای ما که به دنبال شفافیت هستیم یک فرصت مطلوب و کمک بزرگ است که بتوانیم به کمک این ابزارها ، شفافیت را در سطح دستگاهها و نهادها فراگیر کنیم.
وی با اشاره به تخلفات و فسادهای ممکن در شبکه های بانکی کشور تصریح کرد : اگر همه اطلاعات تسهیلات بانکی که به افراد مختلف پرداخت می شود روی یک وبگاه که در منظر مردم قرار می گیرد گذاشته شود و همه بدانند فلان فرد چه مقدار تسهیلات با چه هدفی گرفته است و باید تا چه زمانی آن را تسویه کند، آنگاه این شفافیت مالی موجب می شود فساد از شبکه بانکی ریشه کن شود و اگر تخلفی هم در حال شکل گیری بود افراد مختلف می توانند آن را با دقت بالا رصد و افشا کنند.
توکلی ، کتمان را نقطه مخالف افشا و شفاف سازی دانست و افزود: بیشتر آنچه روی آن مهر محرمانه می زنیم ، محرمانه نیست و محرمانه کردن آن قانونی نیست چراکه قانون ما می گوید هر موضوعی که موجب حق یا تکلیف مردم شود محرمانه نیست اما عده ای در دستگاههای مختلف ، روی هر تخلفی مهر محرمانه می زنند تا افشا نشود.
وی افزود: در بیانی از حضرت امیرالمومنین هم امده است که خطاب به مردم می فرماید حق شما بر من آن است که از شما جز اسرار جنگی، چیزی را پنهان نکنم و بر اساس این دیدگاه، تنها کتمان برخی مطالب برای منافع ملی مجاز است اما اغلب کتمانهایی را که تصور می کنیم برای منافع ملی است در واقع برای منافع شخصی انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

2 دیدگاه در توکلی:باید به افشاکنندگان فساد اداری و بانکی جایزه داد
 1. ((احمد توکلی در همایش بانک و دولت دوازدهم که به همت مجمع اسلامی بانکها برگزار شد ، افزود: هم اکنون بر اساس قوانین حمایتی کشور و از جمله قانون سلامت اداری و مقابله با فساد و همچنین قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر ؛ از کسانی که در دستگاه های اداری به کشف فساد و علنی کردن آن اقدام می کنند ، حمایت می شود و هیچ دستگاهی حق ندارد این افراد را تا رسیدگی کامل حقوقی به ابعاد این تخلف عزل و برکنار و حتی اضافه کار و مزایای آنها را کم و معلق کند.))

  با سلام خدمت جناب آقای دکتر توکلی

  متأسفانه چنین حرفهایی فقط در ظاهر است ونه در عمل !!!!
  جناب دکتر ؛ من گزارش فساد مسئولین شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گچساران را بارها مطرح ، گزارش و پیگیری نموده ام اما نه تنها حاصلی نداشت بلکه از ۲ سال پیش تا کنون ، با بدترین اقدامات غیر قانونی مواجه شدم !!!!
  با همه مراجع ذیربط مکاتبه نموده وگزارش موارد خلاف را داده ام حتی به دیوان شما اما متأسفانه شما هم فقط شعار دادید !!!!!
  جناب دکتر , من حدود ۱۳ سال فقط بخاطر آسیب های جسمی و روحی ناشی از مجروحیت جنگی ، در بیمارستانهای مختلف کشور ، تحت درمان و بستری و مداوا بوده ام !! حدود ۲ سال در جنگ بودم ، تا کنون و در سن ۵۰ سالگی ، مرتب فریضه امر به معروف ونهی از منکر را سرلوحه زندگی خود قرار داده ام .
  جناب دکتر ؛ با فریاد اعلام می کنم : اگر نتوانم فساد مسئولین اداره متبوع را ثابت نمایم ، از سیستم اداری استعفی خواهم داد و هر مجازاتی را می پذیرم !!
  چرا هیچ مسئولی به ادعای من رسیدگی نمی کند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  من ، در همه امور اداری و بصورت کاملاً مستند و همیشه اول بوده ام !!!!! اما حالا انگ تبعیدی دارم !!!!!
  و شما در پیشگاه خدا مسئول هستید اگر به فوریت و با توجه به اهداف سازمانی ، به تظلم خواهی من رسیدگی نکنید !!!
  و با توجه به اظهارات خود در رسانه های مختلف مبنی بر تکلیف ولزوم دفاع از مظلوم ، بدینوسیله اعلام می کنم : اگر در پرونده اینجانب ، به تکلیف دینی خود و به شعاری که داده اید ، عمل ننمایید ، در پیشگاه خداوند ، شما را نخواهم بخشید !!!
  در حدی که بتوانم از خود رفع اتهام نمایم ، با قانون آشنایی دارم اما فریاد رسی نمی بینم !!!
  روز ۲۹ آذر به شعبه ۳۸ دیوان عدالت اداری احضار و با دستور قاضی مبنی بر ارجاع پرونده به کارشناس و با واریز مبلغ ۴ میلیون ریال موافقت کردم اما نمی دانم کجای پرونده برای قاضی ابهام داشته که قرار ارجاع به کارشناس صادر شده است ؟
  مهم ترین اتهام من ، (( شکایت علیه رئیس مرکز بهداشت به دادسرا )) می باشد !!!! همین اتهام نقض اصول متعدد قانون اساسی مانند : ۳۴ ،۳۷ ،۱۰۷ ، ۱۴۰ ، ۱۵۹ و … ، ماده ۳۰۸ آیین دادرسی کیفری ، ماده ۲۲ قانون رسیدگی به تخلفات اداری می باشد . بنابراین وقتی مسئولین بالای نظام ، بعضا در زندان هستند ، من نمی توانم علیه رئیس اداره اقدام به شکایت کنم ؟؟؟؟؟ وقتی به استناد قسمت اخیر اصل ۱۰۷ ، حتی رهبری معظم نیز در مقابل قانون ، از حقوق مساوی با سایر افراد برخوردار می باشد ، آیا رئیس برکنار شده مرکز بهداشت شهرستان گچساران مافوق قانون است ؟؟؟؟؟
  با دیوان شفافیت وعدالت مکاتبه نموده و حاضرم در صورت لزوم متن لایحه شکواییه خود به دیوان عدالت اداری را خدمت آن بزرگوار ارسال نمایم .
  بهرحال منتظر مساعدت شما هستم . جناب آقای دکتر ، قانون حمایت از آمران به معروف وناهیان از منکر ، برای من فقط دامی بود که عرض و آبروی ۵۰ ساله ام را
  بلعید !!!!!!!! حتی مکاتبه با ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر تا کنون نتیجه ای نداشته است !!!!!!!!!!!!!
  با احترام
  فریدون پیرایش

 2. جناب آقای توکلی
  با سلام
  اینها که گفتید به درد تن بیمار بچه من که حتی دفترچه بیمه هم ندارد نخورد. جایزه و پاداش پیش کش . وقتی وکیل فاسد باشد کارشناس دادگاه فاسد باشد . قوه قضاییه در اقتدار فساد باشد تا اقتدار عدالت . بی اخلاقی حاکم باشد
  دیگه صدای من فرد به جایی نمی رسد .


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0