منو

توقع سپرده گذاران موسسه کاسپین از دیده بان شفافیت

در بخش پیام های مخاطبان سایت ال، جمعی از سپرده گذاران موسسه کاسپین خواستار پیگیری مشکلات شان توسط دیده بان عدالت و شفافیت شدند. در این پیام آمده است:
جناب آقای دکتر توکلی و دکتر نادران ما سپرده گذاران موسسه کاسپین از شما بعنوان دیده بان شفافیت انتظار داریم پشت پرده فساد ، پولشویی و غارت اموال مردم در موسسه کاسپین را رو کنید از تاریخ ۱۰/۱۲/۹۴ الی ۱۵/۰۴/۹۵ منابع مردم در موسسه کاسپین (آرمان ایرانیان یا فرشتگان سابق) از موسسه خارج شده مبالغ سنگینی پولشویی شده و مبالغ سنگینی وام بی بازگشت داده شده ، انتظار داریم سازمان مردمی دیده بان شفافیت بعد از دو سال که از مجوز موسسه کاسپین می گذرد و نزدیک یه یک سال است که سپرده های مردم بلوکه شده و مردم با هزاران مشکل دسترسی به سرمایه خویش ندارند ، شما بزرگواران مشخص می کردید این منابع به چه افراد خاص ، شرکت های خاص ، بانک های خاص بصورت وام بی بازگشت پرداخت شده و چرا تراز مالی موسسه مثبت شده و با داشتن زیان عملیاتی مجوز دریافت کرده ، مردم بواسطه اعتماد به مجوز بانک مرکزی در فاصله ۸ ماه اول سال ۹۵ بیش از ۶۶۰۰ میلیارد تومان سپرده گذاری کردند در صورتیکه موسسه فرشتگان سابق قبل از مجور یعنی طی مدت ۲۰ سال تا تاریخ ۹۴/۱۲/۲۷ فقط ۲۰۰۰ میلیارد تومان دارائی جذب کرده بوده و اعتماد مردم به مجوز صادره باعث افزایش دارائی های موسسه به ۸۶۰۰ میلیارد تومان شده است اکنون وظیفه نهاد حاکمیتی چیست؟ چرا دستان ناپاک پشت پرده تاکنون معرفی و محاکمه نشده اند؟ جناب دکتر توکلی و دکتر نادران از شما بزرگواران انتظار شفاف سازی و برملا کردن غارتگران سپرده های مردم را داریم.در راستای کمک به خلق خدا موفق و پیروز باشید.
همچنین یک سپرده گذار ثامن الحججی در پیامی نوشته است: «من از ابتدای سال ۹۰ تا پایان ۹۴ جمعا\” ۱۵ فقره سپرده در قالب بلند مدت و کوتاه مدت در ثامن الحجج افتتاح کردم.که فقط ۶ فقره از آنها در موسسه توسط رئیس شعبه ثبت شده است. ۹فقره دیگر در سامانه شفق موجود نیست.از بانک مرکزی استعلام گرفتم نبود.خیلی پی گیری کردم. از ۹فقره سپرده بلاتکلیف بنده تعدادی از آنها توسط رئیس شعبه که سرپرست منطقه نیز می باشد در سیستم ثبت نشده و بخشی هم ثبت شده، و مدتی پس از ثبت صفر شده است. مکاتبات زیادی بصورت ایمیل، نامه، و حتی تلفنی با بانک مرکزی داشتم و دارم، جناب دبیرکل محترم قول همکاری و پیگیری دادند. چون من پول و سرمایه خود را در موسسه سرمایه گذاری کرده بودم. در شعبه ۲ دادسرای تهران از میرعلی شکایت کردم. طی این مدت بدلیل فشارهای روحی و روانی چندین بار روانه بیمارستان شدم. مسئولین بانک مرکزی گفتند باید از رئیس شعبه شکایت کنم. من هم این کار را انجام دادم و از رئیس شعبه شکایت کردم. در حال حاضر دسترسی به رئیس شعبه بسیار محدود شده است. رئیس شعبه چند بار بهم زنگ زد و پیشنهاد تهاتر داد و قول دادند در قبال سپرده های ثبت نشده زمین و ملک بدهند و در عوض از شکایت خود صرف نظر کنم.ولی متأسفانه تا کنون هیچ اقدامی جهت تهاتر با بنده انجام نداده است. جالبه بدانید: در جریان پیگیری ها بطور اتفاقی متوجه شدم که چندین نفر دیگر مثل من هستند و حداقل مبلغ ثبت نشده توسط رئیس مذکور بالغ بر ده ها میلیارد تومان است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0