منو

 مهر تأیید شورای پول و اعتبار بر انحلال ۳ مؤسسه

نشست شورای پول و اعتبار بعدازظهر سه‌شنبه سرانجام بعد از چند هفته با حضور رئیس کل بانک مرکزی برگزار شد و به تصمیم‌گیری درباره مؤسسات غیرمجاز پرداخت.

همان‌طور که بانک مرکزی قبلاً اعلام کرده بود مسئولیت مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های مؤسسات «البرز ایرانیان» به بانک تجارت، «افضل توس» به بانک آینده و «وحدت (آرمان)» به مؤسسه اعتباری ملل محول شده و این موضوع به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.

به گزارش تسنیم شورای پول و اعتبار پس از ارایه گزارش بانک مرکزی در مورد فعالیت‌های مربوط به واگذاری مدیریت دارایی‌ها و بدهی‌های تعاونی‌های اعتبار غیرمجاز سه‌گانه به شبکه بانکی کشور از فعالیت‌های انجام‌شده تقدیر به عمل آورد.
برهمین اساس، شورای پول و اعتبار بر لزوم تداوم جدی و قاطع اجرای برنامه‌ها و تدابیر مورد نظر بانک مرکزی تا تصفیه کامل مؤسسات و تعاونی‌های غیرمجاز و ارائه گزارش‌های نوبه‌ای و سه‌ماهه از اقدامات انجام‌شده به این شورا تأکید کرد.

گفتنی است در گزارش بانک مرکزی، اقدامات انجام‌شده درخصوص تعیین تکلیف سپرده سپرده‌گذاران تعاونی غیرمجاز منحله فرشتگان و پرداخت ۹۰ درصد مانده حساب سپرده‌های تا دو میلیارد ریال به‌صورت علی‌الحساب مورد اشاره قرار گرفت.

اعضای شورای پول و اعتبار در این جلسه با توجه به «قانون پولی و بانکی کشور» مصوب سال ۱۳۵۱ و با هدف تعیینِ سازوکار مناسب جهت تعیین تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد در مؤسسات اعتباری، کاهش احتمال سوءاستفاده از وجوه حساب‌های یادشده، ارتقای شفافیت‌های مالی و ایجاد رویه‌ای واحد و یکسان در دفترداری مؤسسات اعتباری و همچنین صیانت از منافع سپرده‌گذاران و صاحبان وجوه، «دستورالعمل اجرایی شناسایی و تعیین‌ تکلیف حساب‌های مطالبه‌نشده و مازاد (ریالی)» را تصویب کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0