منو

سوال از رئیس‌جمهور  درباره موسسات اعتباری غیرمجاز منتفی نشده است

یکی از طراحان سوال از رئیس‌جمهور گفت: سوال از رئیس‌جمهور درباره موسسات اعتباری غیرمجاز منتفی نشده است. به گزارش تسنیم، علی وقف‌چی نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی در تشریح علل سوال از رئیس جمهور از سوی نمایندگان اظهار داشت: یکی از دلایل طرح سوال از رئیس جمهور این بود که باید مسئولین نسبت به وضعیت سپرده‌گذاران موسسات اعتباری به خصوص موسسه اعتباری کاسپین پاسخگو باشند و احساس وظیفه کنند، نمی‌شود که مسئولی از وظیفه‌اش شانه خالی کند.

نماینده زنجان در مجلس شورای اسلامی افزود: هشدارهایهی برای جلوگیری از ادامه کار موسسات اعتباری وجود دارد و مسئولان مربوطه می‌توانستند از ادامه فعالیت آنها جلوگیری کنند.

وقت‌چی با بیان اینکه همه جناح‌ها و گروه‌های سیاسی مجلس علاقه‌مند به رسیدگی مشکلات موسسات مالی مجاز و غیرمجاز هستند تاکید کرد: ما انتظار داریم که رئیس جمهور به عنوان مقام اجرایی کشور اجازه ندهد که مشکلات موسسات اعتباری حادتر شود و وضعیت نابسامانی پولی و مالی کشور را ساماندهی کند.

وی خاطرنشان کرد: سوال نمایندگان از رئیس جمهور درباره موسسات اعتباری همچنان به قوت خودش باقی است و امیدواریم قوه قضائیه نیز با حساسیت بیشتری و به احترام مجلس، مردم و سپرده‌گذاران اعمال ماده ۲۳۶ آئین‌نامه داخلی مجلس را اجرا کند.

وی همچنین از ارائه طرحی به مرکز پژوهشهای مجلس برای ساماندهی وضعیت اشتغال و تولید خبر داد و افزود: در شهریور سال گذشته طرح مشارکت گام به گام موسسات مالی با تولیدکنندگان و شراکت در سود و زیان را تقدیم مرکز پژوهشهای مجلس کردیم که امیدواریم بتوانیم طرح کاملی راتصویب کنیم تا مشکلات تولید در کشور حل شود.

نماینده زنجان در مجلس در پایان یکی از عمد‌ه‌ترین دلایل مشکلات ایجاد شده برای موسسات اعتباری را که به پرداخت نکردن سود سپرده‌گذاران منجر شده است را ورشکستگی تولید دانست و گفت: در شرایطی که تولید در کشور با کندی پیش می‌رود نباید انتظار داشت که موسساتی که در بحث اشتغال و تولید سرمایه‌گذاری کردند بتوانند سود سپرده‌گذاران را پرداخت کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0