منو

پایان مهلت بانک مرکزی درباره موسسات پولی بلاتکلیف

۲۰ تیرماه امسال بود که خبر رسید مجلس شورای اسلامی در جلسه غیر علنی با حضور ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی موضوع تعیین تکلیف موسسات پولی بلاتکلیف را در دستور کار دارد. به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از بحث و بررسی این موضوع، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از مهلت یک هفته ای بانک مرکزی در این باره خبر داد.
از آن تاریخ تا به امروز حدود ۲۰ روز می گذرد اما همچنان از گزارش بانک مرکزی خبری منتشر نشده است و نمایندگان هم که ورود هوشمندانه و به موقع ای به موضوع موسسات پولی بلاتکلیف داشتند، در ادامه مشخص نیست چرا در این باره سکوت کرده اند؟ آیا دستوری به نمایندگان داده شده است تا از پیگیری موضوع موسسات پولی بلاتکلیف عقب نشینی کنند؟ این پرسشی است که باید به آن پاسخی شفاف و قانع کننده داده شود. در غیر این صورت، نمایندگان باید تا پایان ماجرای موسسات پولی بلاتکلیف، پیگیر این مطالبه مردمی باشند، چرا که آنها نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی هستند. به عبارت دیگر، نمایندگان مجلس باید با شجاعت مثال زدنی، با مقصران احتمالی آشفتگی بازار پول – هر کس در هر مقامی هست- برخورد قانونی کنند و یا آنها را به قوه قضائیه معرفی کنند. البته وعده های پی در پی و بعضا توخالی مقامات بانک مرکزی نیز با بی اعتمادی سپرده گذاران موسسات پولی بلاتکلیف مواجه شده و همین امر، دامنه اعتراضات و تجمعات آنها را گسترده تر کرده است. منتظر می مانیم تا ببینیم نمایندگان مجلس، پایان خوشی برای موسسات پولی بلاتکلیف رقم می زند و یا اینکه این موسسات با عقب نشینی ناگهانی پارلمان نشینان همچنان بلاتکلیف باقی می ماند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0