منو

  سه تعاونی غیر مجاز به زودی تعیین تکلیف می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: غیر از تعاونی‌های منحله ادغامی در کاسپین، سه تعاونی دیگر هم داریم که غیرمجاز هستند که بزودی خبر تعیین تکلیف آنها را هم اعلام می‌کنیم که با این وجود دیگر هیچ موسسه غیرمجازی نخواهیم داشت.

به گزارش ایسنا، ولی الله سیف در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ما در مورد سپرده گذاران تعاونی های ادغامی در موسسه کاسپین تا صد میلیون تومان را تعیین تکلیف کرده‌ایم و خوشبختانه الان شرایط مناسب است و مبالغ بالاتر را هم تعیین تکلیف خواهیم کرد و این کار حتماً انجام خواهد شد.

وی همچنین درباره وضعیت تعاونی‌های غیرمجاز در کشور اظهار کرد: از مردم تقاضا می‌کنیم که از این پس دقت کنند و به هیچ وجه به موسساتی که با نرخ‌های فریبنده پول‌های مردم را جمع می‌کنند اعتماد نکنند و به موسسات و بانک‌های مجاز رجوع کنند.

سیف با بیان اینکه جلسه شورای پول و اعتبار به دلیل همزمانی با سفرهای استانی اعضای این شورا انجام نشد، اظهار کرد: ما باید همه تلاش خود را به کار بگیریم تا بتوانیم تمام مسئولیت خود را به خوبی انجام دهیم البته مسئولیت‌های ما در حدی است که توانایی ما پاسخگوی آن است و بقیه آن لطفی است که از سوی خداوند به ما می‌شود اما در مجموع توانسته‌ایم اقداماتی را انجام دهیم.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی موسساتی که امروز مشکلاتی ایجاد کرده‌اند دارای سابقه‌ای در حدود ۲۰ سال هستند، ‌ اظهار کرد: زمانی که باید جلوگیری از فعالیت‌های آنها انجام می‌شد تا اجازه ندهند چنین رشد چشمگیری داشته باشند، ‌ اقدام به موقعی انجام نشد و یکی از بحث‌هایی که ما الان داریم این است که تدابیری را بیاندیشیم که در آینده احتمال بروز چنین مصیبت‌هایی کاهش پیدا کند و ما خوشحالیم که در این دوره توانسته‌ایم ساماندهی‌هایی را در این زمینه انجام دهیم.

وی در پایان تأکید کرد: ما جلسات مشترکی را بین قوه قضاییه، مجلس و بانک مرکزی برگزار کردیم و کوشیده‌ایم هماهنگی‌هایی ایجاد کنیم تا خسارت‌ها به حداقل خود کاهش پیدا کند و مردم به اصل مبالغ خود برسند اما بالأخره مردم باید تحمل و صبر هم داشته باشند.

رئیس بانک مرکزی با بیان اینکه حذف صفر از واحد پولی نیازمند یک وضعیت باثبات طولانی مدت در اقتصاد کشور است، گفت: امیدواریم به زودی به این شرایط دست پیدا کنیم و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0