منو

Untitled-1

دیده بان شفافیت و عدالت در حال طراحی سامانه ای با نام  گرادهی است تا تمام هموطنان بتوانند در صورت مشاهده رشوه، اختلاس یا سوء استفاده در مطالبات دولتی، اطلاعات و مدارک خود را به مراجع ذیربط جهت پیگیری اطلاع دهند .

این خبر را احمد توکلی رئیس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت در اولین جلسه ماهانه این سازمان اعلام کرد.

در نخستین جلسه ماهانه دیده بان شفافیت و عدالت، احسان پرنیان یکی از پژوهشگران کشور با معرفی سامانه سوت زنی به تشریح تجربیات دیگر کشورها در چگونگی اعلام فساد توسط شهروندان آن کشورها پرداخت.این عمل در دنیا به سوت زنی معروف است. در این ارائه اعلام شد، کشور  امریکا از قرن هجدهم میلادی و اندکی پس از اعلام استقلال و تشکیل دولت، سوت زنی را قانونی اعلام کرده و دولت از افشاء کننده گان فساد، حمایت می کند.

در این جلسه ، حضار بر ضرورت اصلاح قوانین کشور در حمایت از افشاکنندگان فساد تاکید کردند و خواستار آن شدند تا این سامانه هرچه سریعتر در ایران نیز اجرایی شود تا به جای نطارت های ناکارآمد و فساد خیز حکومتی ، نظارت ارزان و عمدتاً سالم مردمی جایگزین شود.

در اولین جلسه ماهانه دیده بان شفافیت و عدالت همچنین برنامه ثریا به عنوان حامی عدالت و شفافیت تیرماه ۹۶ معرفی و از محسن مقصودی تهیه کننده و مجری این برنامه تقدیر به عمل آمد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *