منو

وضعیت سیستان بحرانی‌تر شد

در حالی آمار مراجعان به مراکز درمانی بر اثر طوفان شن در سیستان از مرز ۵ هزار نفر گذشت که دولتی ها با سانسور خبری اجازه آمار جدید را به مسئولین ندادند. به گزارش عصرهامون، علی رفعت رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی زابل از مراجعه پنج هزار سیستانی به مراکز درمانی و بیمارستان های این منطقه بر اثر طوفان و گرد و خاک خبر داده بود.
وی گفته بود که آمار مراجعه کنندگان از نیمه اردبیهشت ماه تاکنون به مراکز درمانی و اورژانسهای منطقه سیستان از مرز پنج هزار نفر گذشته است.
رفعت تصریح کرده بود که: افزایش ریزگردها سبب بروز انواع بیماری ها از قبیل بیماری های تنفسی، چشمی، قلبی و حتی بروز سوانح رانندگی شده و این موضوع سبب افزایش تعداد مراجعه کنندگان به بیمارستان ها و مراکز درمانی شده است.
دیر مرکز سوانح و فوریت های پزشکی زابل خاطر نشان کرد: آلودگی هوای سیستان بیشترین تعداد مبتلایان به سل را در منطقه رقم زده به طوری که برای کاهش آلام مردم بیمارستان تخصصی تنفسی در منطقه راه اندازی شده تا بیماران بتوانند به راحتی مراحل درمان خود را طی کنند.
با این وجود در حالی آمار مراجعان به بیمارستان ها و مراکز درمانی سیستان امروز از مرز پنج هزار نفر گذشته که در تماس های متعددی که با فرماندار زابل، نصیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل و مدیریت ستاد بحران استانداری سیستان و بلوچستان داشتیم هیچ یک پاسخگوی تلفن خود نبودند.
در ادامه در تماسی که با یکی از مسئولین داشتیم وی با بیان اینکه ارائه آمار باعث ایجاد حساسیت در کشور شده است لذا به ما دستور دادند فعلا از ارائه هر گونه آماری جدا خودداری کنیم.
علی ای حال ۱۹ سال است که طوفان مردم سیستان را خفه کرده است و هیچ مسئولی برای رفع این مشکل اقدامی اساسی انجام نداده است و امروز نیز ترس مسئولین از حساسیت این موضوع در کشور فریاد های مردم را خفه کرده و مانع انتشار آمار و خفقان رسانه ای شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *