Warning: session_start(): open(/tmp/sess_in9lug86f01fb7bq346undujp4, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/koketa/domains/daad.ir/public_html/wp-content/plugins/pe-recent-posts/pe-recent-posts.php on line 19

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: ) in /home/koketa/domains/daad.ir/public_html/wp-content/plugins/pe-recent-posts/pe-recent-posts.php on line 19
توضیحی درباره جلسه با وزیر محترم بهداشت و درمان – دیده‌بان شفافیت و عدالت
منو

  توضیحی درباره جلسه با وزیر محترم بهداشت و درمان

دکتر توکلی رئیس هیئت مدیره دیده بان عدالت و شفافیت در کانال تلگرامی خود درباره دیدار با وزیر بهداشت بر سر ماجرای مافیای دارو توضیحی منتشر کرد. در این توضیح آمده است:
روز سه شنبه وقتی یکی دو نفر از مدیران دیده بان از تحلیل تخریبی برخی از خبرگزاری ها و سایت های دو جناح نمونه هایی را نقل و از نتایج مراوده دیده بان و دکتر هاشمی وزیر وزارت بهداشت اظهار نگرانی کردند، مطلبی را خطاب به همکارانم نوشتم که با اصلاحاتی متن زیر شده است:
« دوستان سلام. اگر چند نکته را با هم ببینید، تلقی احتمالا عوض میشود.
۱⃣یکم.وقتی عصر یکشنبه ۱۱ تیر اعلام شد که روز بعد آقای دکتر نادران عضو هیئت مدیره و کارشناسان مردمیِ خبره دارو، نتایج تحقیق و بررسی های دیده بان شفافیت و عدالت را در نشست رسانه ای اعلان میکنند، شب، آقای دکتر زارع نژاد مشاور وزیر از طرف وزارتخانه پیشنهاد کرد که ما به جای ارائه گزارش به افکار عمومی از راه مذاکره با وزیر جهت اصلاحات لازم در بخش دارو به تفاهم برسیم. من با همه اعضای هیئت مدیره تماس گرفتم، همه آنانی که صحبت با آنها ممکن شد که اکثریت هیئت بودند، موافق بودند که پیشنهاد را بپذیریم. علت این بود که رد پیشنهاد مفاهمه و انجام نشست رسانه ای، به معنی لجاجت و میل به افشاگری بود، که دأب و روش ما نیست.
در حالی که قبول، لااقل سه مزیت داشت:
یکی این که نشانه نقش مؤثر سازمان های مردم نهاد است.
دوم، الگوی تفاهمی در مبارزه با فساد ارائه میدهد
و سوم این که عقلانی بودن حرکت دیده بان را نشان میدهد.
۲⃣دوم. این استدلال هم ارائه میشد:
نتیجه نشست یکی از دو حالت میتواند باشد یا همه پیشنهاد های ما پذیرفته میشود که صورت جلسه مشترک منتشر میگردد و ضمن اصلاح امور، رئوس سوء جریانات برای مردم آشکار میگردد که نفع و آرامش خاطر مردم و آگاهی آنان، هردو را همراه دارد. و اگر تفاهم برقرار نشود، ما با انتشار کل گزارش از پشتیبانی افکار عمومی برای قبولاندن پیشنهادها بهره میگیریم و مسئولیت وزیر نیز سنگین تر میشود.
۳⃣سوم.ممکن است از نظر سیاسی در آستانه تشکیل دولت، در بهترین حالت با بیشترین نفع برای مردم، برای وزیر هم آبرویی بشود. این هم حق است. چرا از این فضیلت خوشحال نباشیم؟ بالاخره بین وزیری که حرف حق را میپذیرد و وزیری که تکبر میورزد و بی اعتنایی میکند باید فرقی باشد.
۴⃣چهارم.برای آن که حق مردم برای برخورداری از شفافیت، حداکثر شود، در انتهای بیانیه ای که صبح دوشنبه برای تعویق نشست رسانه ای و شرح علل قبول مذاکره صادر شد، تصریح گردید که حق اعلان گزارش دیده بان شفافیت و عدالت در صورت عدم تفاهم کامل برای طرفین قابل احترام است.
۵⃣پنجم.میماند کم لطفی یا بدجنسی برخی رسانه ها در متهم کردن دیده بان به ساخت و پاخت که در هریک از حالات محتمل یک هفته بیشتر به روشن شدن و یا پشیمانی آنان باقی نمی ماند.
۶⃣ششم. جلسه نخست که همان دوشنبه شب در دفتر وزیر تشکیل گردید، به بررسی بخشی از گزارش دیده بان در باره سوء استفاده در بخش دارو گذشت، نه تنها به قضاوت دوستان ما، بلکه برادری که دوست مشترک من و دکتر نادران و دکتر هاشمی وزیر است و به دعوت وزیر در جلسه حاضر بود، قضاوتش این بود که گزارش کاملا محکم و متقن بود به طوری که به تعبیر وی موضوع را برای آقای وزیر جا انداخت تا جایی که بدان تصریح کرد. انشاءالله صبح یکشنبه کار به بهترین نتایجی که بیشترین نفع را برای مردم دارد برسد.
اما کلام آخر کلام خداست که فرمود إِنَّ اللَّهَ یُدَافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا یُحِبُّ کُلَّ خَوَّانٍ کَفُورٍ – قطعا خداوند از کسانى که ایمان آورده‏ اند دفاع مى ‏کند زیرا خدا هیچ خیانتکار ناسپاسى را دوست ندارد (حج ۳۸). پس با چنین مدافعی، اگر ما به حق عمل کنیم جای هیچ نگرانی نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *