منو

total
در پی امضا قرارداد توسعه میدان نفتی آزادگان توسط شرکت نفت ایران با شرکت نفتی توتال فرانسه، جمعی از هموطنان مان اعم از کارشناسان و اساتید این حوزه با امضاء درخواست خود در سامانه همخواهی از وزیر نفت خواستند تا این وزارتخانه قرارداد مذکور را از حالت محرمانگی خارج کرده و به صورت شفاف در اختیار عموم قرار دهد. متن مطالبه بدین شرح است:
“باتوجه به اعتراضات مطرح شده به ماهیت و تعهدات ایران و طرفهای برنده در قرارداد توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی، لطفا متن کامل این قرارداد را منتشر کنید تا مدافعان دولت بتوانند از آن در برابر منتقدان دفاع کنند و بهانه ای دست منتقدان این قرارداد نباشد”.
به گزارش روابط عمومی دیده بان شفافیت و عدالت، احمد توکلی نیز در ماه های گذشته در نامه ای سرگشاده به سران قوا و مسئولان بلند پایه کشوری نسبت به عواقب خطیر این قرارداد و سوابق مالی و فنی توتال در ایران هشدار داد وی در هفته های گذشته طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور اعتراض خود را نسبت به این قرارداها به جهت عدم رعایت مصوبات امنیتی و حفاظی اعلام نمود.
لازم به ذکر است که این محرمانگی به قراداهای نفتی ایران با کشور چین نیز سرایت کرده است.
همخواهی، به عنوان بستر مطالبه گری عمومی، به شهروندان ایرانی امکان می دهد مطالبه خود از مسئولان (اشخاص حقیقی یا حقوقی) را در فضای مجازی طرح و در محیط تلگرام برای آن امضا جمع آوری کنند. سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت، هرهفته مطالبه دارای بیشترین امضا را رسما پیگیری و نتیجه را به عموم گزارش می کند.                                                             کانال هم خواهی در تلگرام: hamkhahi@

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *