منو

تضعیف قوه قضاییه به نفع کشور نیست

دادستان کل کشور با انتقاد از تخریب و تضعیف قوه قضاییه، تاکید کرد که تضعیف قوه قضاییه به نفع کشور نیست.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در نشست خبری ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و تسلیت شهادت دکتر بهشتی و دیگر شهدای حادثه هفتم تیر اظهار کرد: شهادت دکتر بهشتی و یاران ایشان هزینه سنگینی برای نظام در دهه شصت داشت، اما این حادثه در کنار سایر حوادث که به دست جنایتکاران منافق صورت گرفت از ترور دادستان کل انقلاب، انفجار دفتر نخست وزیر و شهادت رئیس جمهور ارزشمند و حوادث دیگری که در طول سال های ۵۹ و ۶۰ انجام شد، باعث شد مردم به جنایتکار بودن سازمان منافقین پی ببرند.
وی ادامه داد: از آن‌ حادثه‌ها ۳۶ سال گذشته و جوانان ما از آن حوادث خاطره ای ندارند. شاید عموم مردم به خصوص جوانان از جزئیات آن اتفاقات مطلع نباشند. همان جنایاتی که امروز عاملان سرسپرده استکبار در منطقه به صورت جریانات تکفیری و داعش انجام می‌دهند در دهه شصت داعش های داخل کشور این جنایات را مرتکب می شدند. امیدواریم رسانه‌ها در این باره روشنگری کنند و چهره این عناصر را به مردم نشان دهند، البته امروز ریشه این جنایتکاران در کشورهای غربی و آمریکا مشغول فعالیت است. جریان استکبار بعد از اینکه جریان نفاق را در لیست گروه‌های تروریستی قرار داد متاسفانه شاهد آن بودیم که نام آن‌ها را از این لیست خارج کرد و شاهد آن هستیم که در بعضی مجامع بین‌المللی حضور دارند و اطلاعات غلطی را به استکبار می‌دهند.
دادستان کل کشور گفت: قوه قضاییه در برخورد با جریان نفاق مجاهدانه عمل کرد. ریشه نفاق توسط قوه قضاییه و در راس آن محاکم انقلاب و دادستان کل انقلاب ریشه کن شد. برخوردهای قاطعانه قوه قضاییه با نفاق هیچ گاه از صفحه زرین انقلاب پاک نمی شود. هر چند امروز متاسفانه شاهد آن هستیم با همان اهدافی که در دهه شصت شاهد بودیم در جهت تضعیف و تخریب قوه قضاییه سخن ها و مطالب غیرصحیح به اذهان جامعه القاء می‌شود.
منتظری با تاکید بر اینکه تضعیف قوه قضاییه به نفع کشور نیست، تصریح کرد: اگر گفته می‌شود که شما در طول ۳۷ سال به جز زندان کردن چه کرده‌اید ما پاسخ می دهیم وظیفه قوه قضاییه برخورد با جرم و مجرم است، ثانیا فراموش نکنید در جریان های دهه شصت که توسط دشمن دامنگیر مردم و مسئولین شده بود برخورد مقتدرانه قوه قضاییه را شاهد بودیم و اگر جانفشانی های سربازان جان بر کف و ضابطین قوه قضاییه نبود و اگر برخورد قاطع قوه قضاییه با جریان نفاق در صور مختلف انجام نمی شد، امروز نه از طاق نشان بود و نه از طاق نشینان.
دادستان کل کشور اضافه داد: ما انتظار داریم از عزیزانی که در این راه به درجه رفیع شهادت نائل شده‌اند مانند شهید بهشتی، شهید قدوسی، شهید لاجوردی و این قضات با شرف تقدیر و تشکر شود نه اینکه آن‌ها را به سخره بگیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *