منو

تجمع اعتراضی سهامداران در تالار حافظ/ رشد ۹۵ واحدی شاخص کل

امروز تعدادی از سهامداران در شرکت بورس اوراق بهادار تهران تجمع کرده و با شعارهایی سازمان بورس را به فساد متهم کردند، تعدادی از تجمع کنندگان که جزو سهامداران شرکت کنتور سازی بودند در شعار هایی که به دست داشتند سازمان بورس را مسئول ضرر و زیان‌های خود می‌دانستند.

به گزارش ایسنا، امروز شنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران پس از ۹۵ واحد رشد در تراز ۷۸ هزار و ۷۹۹ واحدی قرار گرفت و شاخص کل هم وزن پس از ۶۵ واحد افزایش در تراز ۱۷ هزار و ۱۸۱ هزار واحدی نشست.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۱۵۸ واحد رشد عدد ۸۵ هزار و ۹۸۸ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار اول و دوم به ترتیب ۹۶ و ۳۴ واحد بالا رفت. در معاملات امروز نماد معدنی و صنعتی گلگهر، فولاد مبارکه و تجارت الکترونیک هر یک به ترتیب با ۲۵، ۲۰ و هشت واحد تاثیر مثبت روی شاخص بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشتند. در طرف مقابل سرمایه‌گذاری غدیر، گسترش نفت و گاز پارسیان و آهنگری تراکتورسازی ایران بیشترین نقش کاهنده را در نوسانات دماسنج بازار ایفا کردند.

امروز در نماد تجارت الکترونیک پارسیان که جزو نمادهایی بود که تلاش کرد شاخص، روند صعودی را طی کند نزدیک به ۱۰۰ درصد خریدها مربوط به سهامداران حقیقی و ۹۳ درصد از عرضه‌ها مربوط به حقوقی‌ها بود. همچنین در نماد معدنی و صنعتی گلگهر که بیشترین تاثیر مثبت روی بازار سرمایه داشت نزدیک به ۵۴ درصد از خریدها توسط سهامداران حقیقی صورت گرفت.

به گزارش ایسنا، امروز تعدادی از سهامداران شرکت‌ها در محل تالار بورس در خیابان حافظ جمع شدند و اعتراضاتی را سردادند به طوری که این اعتراضات باعث شد تعدادی از شیشه‌های تالار شکسته شود و تعدادی از وسیله‌ها از جمله سطل‌های زباله به اطراف پرتاب شود.

معترضان بنرهایی علیه سازمان بورس نصب کرده بودند که روی آن بنر ها شعارهایی علیه سازمان بورس نوشته شده بود و این سازمان را متهم به فساد می‌کردند. در عین حال سهامداران خسارت دیده شرکت کنتورسازی شعارهایی را در مورد ضرر و زیان‌هایشان و فساد در این شرکت سر داده بودند. آن سهامداران سازمان بورس را متهم به عدم صیانت اطلاعات و سرمایه‌هایشان می‌کردند. اعتراضات سهامداران باعث شد که قبل از موعد درب اصلی تالار حافظ، توسط نگهبانان تالار بسته شود و اجازه ورود به تالار داده نشود.

امروز در گروه فلزات اساسی نماد سهامی ذوب آهن اصفهان بیشترین حجم معامله را دارا بود، اما روند کاهشی در قیمت پایانی را تجربه کرد. همچنین نماد کالسیمین که از نمادهای دارای ارزش معامله بالایی در این گروه بود، با افزایش بیش از سه درصد در قیمت پایانی مواجه شد. همچنین در این گروه تقریبا نیمی از نمادها با روند افزایش در قیمت پایانی و قیمت آخرین معامله مواجه شدند.

در گروه خودرو و ساخت قطعات امروز تعداد زیادی از نمادها توانستند روند افزایشی در قیمت پایانی را تجربه کنند هرچند که این افزایش چندان زیاد نبود و بسیاری از نمادها حتی کمتر از نیم درصد این رشد تجربه شد.

امروز اوراق صکوک اجاره سایپا یدک با نماد “صیدک ۱۴۰۴” بر روی سایت بورس اوراق بهادرا تهران قرار گرفت و پذیره‌نویسی این اوراق آغاز شد.

ارزش معاملات بورس تهران امروز به رقم ۲۲۹ میلیارد و ۷۳۴ میلیون تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۱۱ میلیون و ۷۳۰ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۷ هزار و ۱۳۰ نوبت داد و ستد بود.

آیفکس نیز امروز ۶.۳ واحد افت کرد و به رقم ۹۰۴ واحدی رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۲۸ میلیارد و ۵۹۹ میلیون تومانی رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۳۱۷ میلیون و ۶۵۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۳۰ هزار نوبت داد و ستد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *