منو

بانک مرکزی بر موسسات مالی و اعتباری نظارت ندارد

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس گفت: بانک مرکزی نظارت درستی بر موسسات مالی و اعتباری کشور ندارد. حسینعلی حاجی‌دلیگانی با اشاره به حجم گسترده سرمایه‌های سر‌گردان در بخش اقتصادی کشور، اظهار داشت: به دلیل اینکه بازار سرمایه به صورت مناسب ساماندهی نشده، حجم گسترده از سرمایه‌ها در کشور در جهت سیاست‌های کلان کشور جذب نشده است.

وی به دلایل ایجاد مشکل برای موسسات مالی و اعتباری اشاره کرد و گفت: موسسات چار‌چوب‌دار و قانون‌مندی برای پذیرفتن سرمایه‌های مردم یا وجود ندارد یا مردم از وجود آنها بی‌اطلاع هستند و یا تبلیغات درستی برای آنها انجام نمی‌شود، لذا مردم در چنین موسساتی سرمایه‌گذاری می‌کنند و پس از مدتی دچار مشکل می‌شوند. همچنین عدم نظارت درست بانک مرکزی بر موسسات مالی و اعتباری دلیل دیگر این مشکلات است.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس تصریح کرد: میزان انبوهی از سرمایه‌های مردم که نزد موسسات مالی و اعتباری است، بیان‌گر فراوانی سرمایه‌های سرگردان بین مردم است که اگر این سرمایه‌ها به صورت درست از سوی بانک مرکزی و وزارت اقتصاد هدایت و جهت‌دهی می‌شد قطعا این سرمایه‌های عظیم می‌توانست در راستای تولید صرف شود.

حاجی‌دلیگانی اضافه کرد: در صورت سازماندهی درست سرمایه‌های مردم دیگر نیازی نیست دولتمردان دائما موضوع سرمایه‌ خارجی را مطرح کنند و می‌توان از این حجم انبوه از سرمایه در بخش‌های مختلف اقتصاد استفاده کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: رئیس کل بانک مرکزی و وزیر اقتصاد باید به این سوال پاسخ دهند که اگر آنها عنوان می‌کنند که سرمایه در کشور وجود ندارد، پس این حجم انبوه سرمایه‌های مردم که در موسسات مالی سپرده‌گذاری می‌شود، از کجا آمده است؟ اگر هم سرمایه وجود دارد، چرا زمینه جذب آن را در بازار سرمایه فراهم نمی‌کنند؟/ تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0