منو

 رنج دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز

جمعی از دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به وضعیت نامناسب خوابگاهشان دست به اعتراض زدند. به گزارش تسنیم، تمام دانشجویان به خوبی می‌توانند سختی ایام امتحانات را در ماه رمضان درک کنند، ٱن هم با گرمای ۵۰ درجه اهواز که این سختی را چند برابر می‌کند.
اما گزارش‌های رسیده حاکی از این است که این تنها بخش کوچکی از مشقت و رنج دانشجویان خوابگاه حضرت معصومه (س) اهواز است.
سیستم سرمایشی و به اصطلاح کولرهای فنی که در اتاق‌های این خوابگاه قرار دارند پاسخگوی این حجم از گرما نیستند و بر اثر فشار و گرمای هوا از کار افتاده‌اند.
دانشجویان در پی اعتراض به وضع موجود سراغ مدیر خوابگاه خانم شریفی می‌روند اما نه تنها پاسخ درستی نمی‌شنوند بلکه او آن‌ها را برای مطالبه‌گری از حقوق‌شان تهدید به کمیته انضباطی می‌کند.
دانشجوی رشته جامعه شناسی ورودی سال ۹۳ اظهار داشت: دیروز عصر حدود ساعت یک ربع به هشت بود که بچه‌ها در خوابگاه تجمع، با مسئول خوابگاه (خانم شریفی) صحبت و اعتراضات خود را به وضع موجود اعلام کردند.
اما باز خانم شریفی مثل همیشه شروع به توجیه یکسری امر کردند. دانشجویان به سمت اتاق کنترل رفتند که حراست و کارکنان خوابگاه درب‌های ورودی و خروجی را قفل کردند و اجازه خروج به کسی ندادند.
در نهایت ساعت ۹ شب دکتر محمدیان مدیر امور خوابگاه‌ها آمدند و باز همان‌ حرف های همیشگی را گفتند که ما نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و باید با این شرایط بسازید.
محمدیان بر سر دانشجویان فریاد زد تا آن‌ها را به سکوت وا دارد.کولرها همچنان خراب هستند و بچه‌ها با کولرهای خراب سر می‌کنند.
دوستانم در این مدت دچار خون دماغ و افت فشار می‌شوند. ما این مشکل را دو سه سالی است که داریم گوش زد می‌کنیم اما گوش شنوا وجود ندارد.
دیروز بچه‌ها را از حراست و کمیته انضباطی می‌ترساندند که بچه‌ها ساکت بشوند.

کمیته انضباطی راهکار مسئول!
زهرا دانشجوی مشاوره ورودی ۹۳ درباره وضع پیش آمده گفت: دیروز من از ابتدای تجمع حضور نداشتم اما شب بعد از اذان چند دقیقه رفتم و از نزدیک دیدم. وقتی که من بودم خانم شریفی مسئول خوابگاه پس از شنیدن انتقاد برخی از دانشجویان خیلی عصبانی شدند و بچه‌ها را تهدید به کمیته انضباطی کردند، من به وضوح کلمه کمیته انضباطی را شنیدم.
پروانه بهزادی دانشجوی فلسفه نیز در ادامه بیان کرد: چند روزی است که کولرها مشکل جدی پیدا کرده‌اند، دما آنقدر زیاد است که واقعا شرایط تحمل را سخت‌تر می‌کند. مدیر خوابگاه اصلا پاسخگوی این امر نیست و در مقابل مشکلات ما بی توجهی از خود نشان می دهد

مسئولان نیز مانند کولرها پاسخگو نیستند!
دانشجو همیشه روح مطالبه‌گری خود را به چیزی نفروخته است و مشکلات که دیگر از حد بگذرد فریادهای او سر بر می‌ آورد.
کنار آمدن با شرایطی مانند گرما با زبان روزه آن هم در شهر اهواز و درس خواندن سخت‌ترین کار ممکن است و همچنین تهدید به کمیته انضباطی بی‌کفایتی مسئولان را می‌رساند.
فضای مجازی و کانال‌های موسوم به نام این دانشگاه‌ و مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران نیز به حمایت از خوابگاهیان خوابگاه حضرت معصومه(س) مسئولان را دعوت به بازدید از خوابگاه و رسیدگی از وضع موجود کرده‌اند.
از مسئولان می‌خواهم که با زبان روزه در این اتاق‌ها بنشینند و اگر توانستند به راحتی آن یک ساعت را بگذرانند آن موقع دانشجویان را دعوت به سکوت کنند!
تمام این‌ها چیزی به جز بی‌کفایتی مسئولینی که تکیه بر مسند ریاست کرده‌اند را نمی‌رساند،بهتر است کمی بیشتر به فکر رفاه حال دانشجویانی باشند که آینده کشور بدست آن‌ها رقم خواهد خورد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *