منو

دستگیری چند متهم صندوق ذخیره فرهنگیان هنگام خروج از کشور

سخنگوی کمیسیون آموزش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر زمان تا پایان کار باقی مانده است گفت: درخواست تمدید ۶ زماهه زمان تحقیق و تفحص را به هیات رئیسه داده‌ایم و حداکثر ۵ ماه دیگر تا مشخص شدن همه تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان زمان لازم است. میرحمایت میرزاده، در گفتگو با راه دانا؛ در خصوص اخرین وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان و خروج تعدادی از بدهکاران به بانک سرمایه از کشور اظهار داشت: تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان طبق قانون در حال پیگیری است و هنوز کار به طور کامل به اتمام نرسیده است.

وی افزود: نمی توانیم جزئیات را پیش از مشخص شدن نتیجه نهایی در اختیار کسی قرار بدهیم و اگر قرار باشد چیزی اعلام شود در نهایت در صحن علنی مجلس نتیجه تحقیق و تفحص قرائت می شود چرا که نتیجه قانونا محرمانه است.

سخنگوی کمیسیون آموزش در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چقدر زمان تا پایان کار باقی مانده است، گفت: درخواست تمدید ۶ ماهه زمان تحقیق و تفحص را به هیات رئیسه داده‌ایم و حداکثر ۵ ماه دیگر تا مشخص شدن همه تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان زمان لازم است. پیش از این رئیس کمیسیون تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اعلام کرده بود: تاکنون چند نفر متهم مرتبط با پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان را در هنگام خروج از کشور و در فرودگاه از هواپیما پایین آورده و برگردانده‌اند؛ اما فردی همچون محمد امامی به خارج از کشور سفر کرد؛ لذا معتقدم چنین مسائلی به روند کار آسیب می‌رساند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین گفته بود: این افراد تا زمان روشن شدن اتهام و تکلیف‌شان نباید از کشور خارج شوند و اگر محرز شد جرمی مرتکب نشدند، آزاد هستند به خارج از کشور و هرجایی که می‌خواهند بروند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *