منو

بانکها

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر ضرورت پاسخگویی وزیر اقتصاد و دارایی نسبت به عمکلرد سیستم بانکی تأکید کرد و گفت: تقاضای طرح تحقیق و تفحص از تسهیلات مجهول الوصول و وصول نشده بانک‌ها در حال پیگیری است.

«حشمت الله فلاحت پیشه» ، پیرامون عملکرد نظام بانکی کشور گفت: تجربه نشان می دهد بانک ها از موانع توسعه مطلوب اقتصادی بشمار می آیند.

وی افزود: یکی از دلایل ضعف سیستم بانکی کشور، دولتی بودن بانک ها است. وجود فساد در سیستم بانکی یکی دیگر از مشکلات مهمی است که اقتصاد را تضعیف می کند که باید به این موضوع پایان داد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در خانه ملت با اشاره به ابعاد فساد در بانکها خاطر نشان کرد: دلال بازی و بنگاه داری از مهمترین عوامل فساد در سیستم بانکی کشور است.

فلاحت پیشه تصریح کرد: رویکرد بانک ها در دنیا توسعه اقتصاد کشور است، بنابراین باید سیستم بانکی کشور نیز به این موضوع توجه کند.

وی افزود: با وجود اینکه بخشش جریمه دیرکرد وسود وام های بانکی کمتر از ۱۰۰میلیون تومان به قانون تبدیل شده است و نمایندگان روی اجرای کامل این قانون تاکید دارند اما این مهم تاکنون اجرایی نشده است.

فلاحت پیشه با بیان اینکه وزیر اقتصاد باید درباره عملکرد سیستم بانکی پاسخگو باشد، تصریح کرد: موضوع تقاضای طرح تحقیق و تفحص از تسهیلات مجهول الوصول و وصول نشده بانک‌ها در مجلس مطرح شده و در حال پیگیری است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در هرصورت باید اشکالات سیستم بانکی کشور رفع شود تا زمینه برای ارتقای بخش تولید و ایجاد اشتغال فراهم شود.

منبع: جام جم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0