منو

مازنی

 

نماینده مردم تهران در مجلس با انتقاد از شکل برگزاری مناظره‌ها گفت: پاسخ‌ کاندیداها شفافیتی که باید داشته باشد را ندارد و کاندیداها با صحبت‌های کلیشه‌ای و از قبل آماده شده به سوالات طرح شده پاسخ می‌دهند.

حجت‌الاسلام احمد مازنی در پاسخ به این پرسش که آیا این درست است که برگزاری و پخش مناظرات در کشور ما مانند کشورهای دیگر دانشگاه‌ها، اصناف و دیگر گروههای مرجع نیست؟ گفت: علی رغم اینکه امکان مناسبی است تا مردم در جریان برنامه ها و عملکرد دولت قرار بگیرند اما مسلما اگر در مکان‌های دیگری غیر از صداوسیما این مناظرات برگزار شود خیلی بهتر است. اما به دلایل مختلف و برای جلوگیری از بروز برخی مشکلات اجازه این کار تنها به صدا وسیما داده شده است.

وی درباره اینکه آیا این شیوه اجرا و طرح پرسش و پاسخ امکان فرار کاندیدا از پاسخگویی به موضوع مربوطه را نمی دهد؟ تصریح کرد: بله با این شیوه راه گریز خیلی دارد. اگر ارتباط با مردم مستقیم و از طریق این گروه‌ها باشد به ارزیابی بهتری می‌توان رسید.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پاسخ به اینکه آیا اطلاع دارید طرح سوالات به عهده چه کسی است؟ گفت: این سوالات در واقع مسائل رایج مملکت است که به صورت کلی جمع آوری شده است.

مازنی درباره اینکه آیا این کلی گویی در سوالات درست است و کاندیدا می‌تواند با این سوالات کلی اصل برنامه‌اش را روشن کند و مردم نیز به شناخت درست از برنامه کاندیداها برسند؟ عنوان کرد: خیر، چون زمان کافی هم ندارد، مردم هم آن اعتمادی را که باید نمی توانند بکنند. کاندیداها باید بتوانند برنامه را باز کنند و طرح و برنامه‌هایشان را به شکل شفاف با مردم در میان بگذارند.

نماینده تهران ادامه داد: کاندیداها باید با قطعیت مواضعشان را برای مردم روشن کنند و اسیر حزب بازی ها نشوند. امیدوارم برنامه هایشان و مخصوصا برنامه های مربوط به برنامه ششم که برای مردم آماده کرده اند را بتوانند به خوبی اجرا کنند.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0