منو

خفه خون

 

کارگردان مستند جنجالی پشت صحنه این بار به سراغ پشت صحنه فساد سیستماتیک در ساختار اقتصاد ایران رفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان هنری رسانه ای اوج، مستند «خفه خون» که به بررسی ابعاد مختلف فساد انجام شده در واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی می پردازد، در روز های آینده رونمایی می شود.

تورج کلانتری کارگردان این مستند، اظهار داشت بعد از بررسی های یک ساله ای که در اقتصاد ایران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که یکی از عوامل اصلی عقب ماندگی اقتصاد ایران فساد سیستماتیک در سیستم اقتصاد کشور است.

وی افزود: همین مشاهدات انگیزه ای شد برای اینکه به طور خاص این مسأله را به سوژه مستند تبدیل کنیم و با بررسی های میدانی که انجام شد کارخانه آلومینیوم المهدی به عنوان سوژه مستند در نظر گرفته شد.

کلانتری یکی از عوامل فساد در واگذاری آلومینیوم المهدی را قدرت خریدار در ایجاد لابی های سنگین با مسئولان استان دانست و گفت: در بررسی های ما مشخص شد که حتی ناظران و بازرسان دستگاه های حکومتی که می بایستی بر این پروژه نظارت داشته باشند، توسط خریدار جذب شده اند.

کارگردان مستند همچنین اشاره کرد در این مستند به غیر از کشف حقیقت و مشخص شدن ابعاد فساد،تبعات انسانی و اجتماعی این واگذاری و آوارگی کارگران هم به شدت مورد نظر و فوکوس ما بود و شاید نگاه ما بیشتر به تبعاتی بود که فساد میتواند بر زندگی انسان های بی گناه مرتبط با این فساد داشته باشد.

کارگردان در بخشی از صحبتهای خود به رعایت قواعد هنری در این اثر اشاره کرد و گفت: مهم بودن سوژه هرگز باعث نشد تا از ابعاد هنری و ایجاد قصه و درام برای اثر غافل شویم.

این کارگردان مستند اظهار امیدواری کرد: تلاش می کنیم تا چند روز آینده مستند «خفه خون» را در یکی از دانشگاه های تهران رونمایی کنیم و پس از آن اکران های دانشجویی آن در سایر دانشگاه ها آغاز می شود.

مستند «خفه خون» به کارگردانی تورج کلانتری و تهیه کنندگی سید جمال عود سیمین محصول موسسه فرهنگی نجوای زلال هنر است.
منبع: بانی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0