منو

رازی

دادستان مرکز استان البرز توضیحاتی در خصوص پرونده سرم‌سازی رازی که پیشتر رئیس اسبق به انفصال از خدمت محکوم شده، ارائه کرد.

۲۷ مرداد سال ۹۵ بود که علیرضا جمشیدی رئیس سابق سازمان تعزیرات حکومتی در یک سینمار پزشکی از وقوع تخلف در کارخانه سرم‌سازی خبر داد و گفت که این کارخانه  تاریخ سرم‌های خود را که در حال عبور از زمان انقضا بود، با تعویض برچسب عوض می‌کند.

رئیس تعزیرات در آن سمینار گفته بود «شاید نتوانم بگویم این یک جنایت است ولی به واقع یک تخلف بزرگ است.»

بعد از اظهارنظر جمشیدی، موضوع تا حدودی به دست فراموشی سپرده شد تا اینکه اواخر سال گذشته خبرهایی از محاکمه مدیرعامل این شرکت در تعزیرات حکومتی استان البرز منتشر شد و طی هفته‌های اخیر برخی سایت‌ها مدعی شدند «حمید کهرام» رئیس موسسه سرم‌سازی رازی به عنوان متهم ردیف اول این پرونده به ۶ ماه انفصال از خدمت محکوم شده است؛ محکومیتی که کهرام  آن را غیر قطعی خوانده و گفته « پرونده در شورالی عالی تعزیرات در دست بررسی است و قطعاً در آن تجدیدنظر می‌شود.»

به گفته رئیس سابق کارخانه سرم‌سازی، حتی حکم شورای عالی تعزیرات نیز قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عدالت اداری است.

بر اساس این گزارش، بخش دوم پرونده سرم‌سازی رازی مبنی بر تعیین خسارت در دادسرای عمومی و انقلاب البرز مفتوح است که حاجی‌رضا شاکرمی دادستان مرکز استان درباره آن  گفته« پرونده همچنان در دست بررسی دادسرا قرار دارد و هنوز منجر به صدور کیفرخواست یا رأی نشده است.»

حمید کهرام که می‌گوید رفتنش از شرکت سرم‌سازی رازی ارتباطی به حکم محکومیت صادره ندارد، چندی پیش به عنوان معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی منصوب شد.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0