منو

ارز

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: نگهداری بیش از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی، قاچاق محسوب می‌شود.

 

به نقل از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قاسم خورشیدی گفت: در اجرای بند الف ماده هفت قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، بانک مرکزی مکلف بود، میزان ارز قابل مبادله و نگهداری در داخل کشور را مشخص و اعلام کند که اخیرا این تکلیف قانونی خود را انجام داد.

سخنگوی مرکزی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: بر این اساس سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن از ارزهای خارجی برای مبادله و نگهداری در داخل کشور اعلام شده است و هر یک از اشخاص حقیقی یا حقوقی که بیش از این مبلغ را خارج از سیستم بانکی در اختیار داشته باشد، قاچاق تلقی می شود و در صورت مشاهده جمع آوری خواهد شد و فرد نگهداری کننده به مجازات مقرر قانونی محکوم می شود.

وی با بیان اینکه مهلت اجرای این دستورالعمل سه ماه است، گفت: اگر کسی بیش از این ارز را خارج از سیستم بانکی در اختیار دارد، می تواند با مراجعه به سیستم بانکی و افتتاح حساب ارزی، سپرده گذاری کند.

خورشیدی افزود: همچنین این اشخاص می توانند این مبلغ را به نرخ آزاد به سیستم بانکی یا شبکه صرافی کشور بفروشند و معادل آن ریال در اختیار بگیرند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0