منو

قانون نظام بانکی و گمرک اصلاح می‌شود
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اصلاح قوانین نظام بانکی، گمرک و مبارزه با قاچاق کالا را از برنامه های مهم سال جاری این کمیسیون بیان کرد. محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو بامهر، اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری وشعار امسال گام بر می دارد.

وی هدف کمیسیون را تحقق شعار امسال دانست و اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال تولید واشتغال نامیدند، هدف همه ارکان نظام پیگیری و اجرایی شدن منویات رهبری است و از اینرو، چند کار را مانند طرح اصلاح قانون نظام بانکداری در دستور کار داریم که ظرف شش ماه اول سال تمام می شود.

وی افزود: اصلاح قانون گمرک نیز موازی با اصلاح قانون نظام بانکداری پیگیری می شود و علاوه بر این، کار دیگری که سال گذشته کلیات آن مورد تصویب شد، لایحه قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و کمیسیون اقتصاد مجلس در راستای عمل به وظایف خود رصد میدانی مشکلات استانها را در دستور کار خود قرار داده است.

پورابراهیمی با اشاره به بازدید از مشکلات واحدهای صنعتی استان مازندران با حضور معاونان وزیر و مسئولان استانی اظهار داشت: بررسی و پایش مشکلات جزو مصوبات سفر کمیسیون اقتصادی است و تلاش می کنیم در کمیسیون اقتصادی مسائل را پیگیری و جمع بندی کنیم. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، جریمه دیر کرد بانکها را دغدغه مراجع عظام و متدینین وخود دانست وافزود: جریمه دیرکرد گلایه وشکایت فعالان اقتصادی را به دنبال داشته و ما در قانون جدید در صدد اصلاح آن هستیم تا شفاف شده وتعهدات بازپرداخت چارچوب مشخصی به خود گرفته و اشکالات شرعی نیز حل شود.

وی مالیات بر ارزش افزوده را یکی دیگر از مشکلات بخش تولید اعلام کرد و گفت: قانون مالیات بر ارزش افزوده موقت وآزمایشی بوده اما به دلیل اینکه نیازمند اصلاحات بوده با دولت توافق کردیم در قالب اصلاحیه لایحه تهیه شود و چند ماه برای آن وقت گذاشتیم تا سریعتر نهایی شود.

وی گفت: روزهای پایانی سال گذشته لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده از طرف دولت به مجلس ارائه شد وما هفته گذشته آن را در دستور کار کمیسیون قرار دادیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0