منو

3671

رسانه‌های کره‌ای خبر دادند که رئیس جمهور برکنارشده کره جنوبی در شب اول حضور خود در زندان گریه کرده است.
به گزارش الف به نقل از خبرگزاری ها، رئیس جمهور برکنار شده کره جنوبی اولین روز از بازداشت خود در زندان را در سلولی بدون تجملات و امکانات ویژه گذراند.
به نوشته خبرگزاری فرانسه، پارک گئون هی دختر ۶۵ ساله دیکتاتور سابق کره جنوبی که اخیرا از سمت ریاست جمهوری به دلیل رسوایی مالی و سیاسی برکنار شده بود، در اولین شب بازداشت خود گریه کرده است.
وی مانند دیگر زندانیان، لباس زندان را به تن داشته و مانند دیگر زندانیان بر روی لباس زندانش شماره‌اش نوشته شده بود که از این پس با آن شناخته می‌شود.
مدتی که خانم پارک در زندان حضور دارد تحقیقات دادگاه قانون‌گذار درباره فساد سیاسی و مالی وی ادامه خواهد داشت و در صورت اثبات گناه‌کار بودن، به ده سال حبس محکوم خواهد شد.
چند ماه پیش فاش شد خانم رئیس جمهور به یکی از دوستان نزدیک خود که نقش حکومتی نداشته اجازه سو‌ء استفاده سیاسی و مالی داده است که بعد از آن با اعتراضات گسترده مردمی و حزب اپوزیسیون، رئیس جمهور استیضاح و برکنار شد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0