منو

139510191909421159650144

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به ورود مرکبات قاچاق به میادین میوه و تره‌بار کنار پرتقال وارداتی گفت:  بخش زیادی از مرکبات باغداران شمال کشور در انبارها فاسد یا به کارخانه‌های افشره‌گیری فرستاده‌ شده یا زیر درخت باقی مانده است.

 حسین مهاجران در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد:  آمار دقیقی درباره میزان  از بین  رفتن پرتقال داخلی ذخیره‌سازی شده برای شب عید وجود ندارد اما بخشی از این محصولات دور ریخته شده یا برای افشره‌گیری به کارخانه فرستاده شده است. وی افزود: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن مرکبات در سال جاری در شمال کشور تولید شده اما نمی‌توان به‌صورت مشخص اعلام کرد که چه‌میزان از مرکبات باغداران دور ریخته شده، زیر درخت باقی مانده، در انبارها فاسد شده یا درنهایت از بین رفته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار درباره مناطقی که محصول آنها از بین رفته است، گفت: بخش عظیمی از مرکبات موجود در استان مازندران که برای عرضه در ایام پایانی سال در نظر گرفته شده بود  در انبارها  باقی‌ماند و دور ریخته شد یا برای گرفتن افشره و آبگیری به کارخانه ارسال‌شد.

 

پرتقال قاچاق ۱۰هزار تومانی در بازار

 وی در ادامه درباره قیمت فعلی مرکبات اظهار کرد: فضای شب عید هنوز در قیمت‌های میوه، مشاهده می‌شود به‌طوری که سیب و کیوی در بازار گران است. رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: هر کیلوگرم کیوی با توجه به اینکه در سال گذشته تولید آن کاهش یافته بود اکنون ۴ هزار تومان تا ۵ هزار و ۵۰۰ تومان و سیب باکیفیت ۴ تا ۶ هزار تومان در میادین مرکزی میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد.

وی افزود: هر کیلوگرم پرتقال والنسیای مرغوب جنوب نیز ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و پرتقال وارداتی و قاچاق ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. مهاجران تأکید کرد: پرتقال‌های قاچاق کنار پرتقال‌های قانونی در بازار به فروش می‌رسد و اکنون در میادین مرکزی میوه و تره‌بار نیز  توزیع می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *