منو

پرداخت 156 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در کشور

سخنگوی دولت گفت که تاکنون ۱۵۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید برای خروج از رکود به واحدهای صنعتی ، معدنی و کشاورزی کشور پرداخت شده است. به گزارش ایرنا ، محمد باقر نوبخت عصر پنجشنبه در نشست شورای اداری مازندران در ساری افزود : در مجموع حدود ۲۰ هزار بنگاه اقتصادی در این سه بخش تسهیلات بسته رونق تولید را دریافت کرده اند. دولت سال جاری ۱۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای به حرکت در آوردن چرخ بنگاههای اقتصادی در بخش های صنعت ، معدن و کشاورزی اختصاص داد و برای هر استان نیز سهمیه تعیین کرد. پرداخت این تسهیلات ارزان قیمت با تشکیل کارگروههای ویژه در تمامی استان های کشور از سه ماهه دوم سال آغاز شد که نتیجه آن حل مشکل نقدینگی بنگاههای اقتصادی فعال ، بازگشت ظرفیت های خالی مانده بنگاهها به تولید و همچنین تکمیل طرح های نیمه تمام اقتصادی و در نهایت کاهش نرخ بیکاری در کشور بوده است. معاون رئیس جمهوری همچنین تزریق اعتبار به طرح های نیمه تمام را یکی از اولویت های دولت برای توسعه استان ها دانست و گفت : دولت تاکنون در این بخش نیز به تعهداتش عمل کرده است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت : دولت در حالی توانست به تعهدات خودش مطابق با برنامه عمل کند که به دلیل کاهش قیمت نفت تنها ۶۰ درصد از درآمد پیش بینی شده اش در سال جاری محقق شد.
نوبخت درآمد پیش بینی شده دولت برای سال جاری را حدود ۲۹۴ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : به دلیل کاهش قیمت نفت تنها حدود ۱۷۸ هزار میلیارد تومان آن محقق شده است. وی تاکید کرد : با وجود کاهش درآمد دولت ، مطالبات مردم افزایش یافته و این درآمدها متناسب با مطالبات مردم نبوده و دولت انتظار دارد تا با برنامه ریزی این مطالبات را در حد توان پاسخ دهد.
نوبخت گفت : عجله دولت برای به نتیجه رسیدن توافق برجام برای باز شدن زنجیر تحریم ظالمانه از پای ملت بوده تا بتوانیم اقتصاد کشور را از مشکل نجات دهیم و این کار نیز انجام شده و مردم ما به حقوقشان رسیدند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت : بر اساس اعلان مرکز آمار ایران نرخ رشد اقتصادی کشور در ۹ ماهه سال جاری بدون احتساب نقت به ۵ درصد رسیده است. وی نرخ رشد اقتصادی کشور را با احتساب درآمد نفتی در ۹ ماهه سال جاری ۷٫۲ درصد اعلام کرد.
نوبخت همچنین نرخ رشد سه ماهه پائیز اقتصاد کشور را با احتساب نفت حدود ۸٫۹ درصد اعلام کرد و گفت که میزان رشد بدون درآمد نفت نیز ۶٫۴ درصد بوده است. سخنگوی دولت همچنین اعلام کرد که تاکنون حدود ۹۰ درصد از اعتبار سفر رئیس جمهوری به استان ها از جمله مازندران ابلاغ شده و ۷۰ درصد از این اعتبار نیز به استان ها تخصیص داده شده است. وی اضافه کرد : دولت تمام تلاش خود را انجام می دهد تا بتواند مطالبات مردم را محقق کند و دولت خود را در کنار مردم می داند. معاون رئیس جمهوری گفت که دولت بنا دارد تا حقوق اسفند ماه کارکنانش را از ۱۵ تا ۲۰ اسفند ماه پرداخت کند. وی افزود : پرداخت حقوق اسفند ماه از ۱۵ اسفند برای کارکنان دولت شروع و تا بیستم حقوق تمام کارکنان پرداخت می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0