منو

مجمع تشخیص موافق با تداوم حضور پتروشیمی ها در بازار شفاف بورس کالا است

علی آقا محمدی رئیس کمیسون علمی- راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص برخی تلاش ها در خصوص خروج پتروشیمی ها از بورس کالا به خبر نگار بورس ۲۴ گفت: مجمع هنوز به این موضوع ورود جدی پیدا نکرده اما اعتقاد داریم وقتی چیزی را در رقابت قرار داده ایم هرگز نمی توانیم آن را از گردونه رقابت خارج کنیم.
وی افزود: گرچه در یک وزارتخانه در این خصوص نظرات دیگری دارند که اصلا مناسب نیست و به اعتقاد ما پتروشیمی ها باید حوزه رقابت باقی بمانند.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: شفافیت در اقتصاد یکی از اولویت هایی است که در سند چشم انداز نظام مجمع به آن پرداخته است و هرگز مباحثی در خصوص خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالای ایرانی از سوی مجمع پذیرفتنی نیست و نخواهد بود.
رئیس کمیسون علمی- راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه درباره شایعه برسی وام خرید سهام در این نهاد و اختصاص اعتبار ۷ درصدی خرید سهام به کارگزاران به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: چنین طرحی در مجمع مطرح نشده و اساسأ این نهاد در امور اجرایی دولت مداخله ای نمی کند و تنها نظر مشورتی و مصلحتی می دهد.
علی آقا محمدی در خصوص رویکرد مجمع نسبت به بازار سرمایه گفت: ما فکر می کنیم باید بازار پول و سرمایه به میزان مساوی در سرمایه گزاری سهیم باشند. یعنی باید سهم بازار سرمایه در تامین مالی با بانک متعادل شود تا کشور بتواند اقتصاد بهتری داشته باشد، اگرچه این موضوع تدریجی اتفاق می افتد. البته دو سال اخیر شاهد افزایش قابل اعتنایی سهم بازار سرمایه از تامین مالی بوده ایم. به نظر مجمع بازار سهام بازار زیان دهی نیست و در کلان بازار سرمایه بازار خوبی برای سرمایه گزاری است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0