منو

۶۰ درصد کارخانه‌های جوراب بافی نیمه تعطیل شدند

عضو اتاق بازرگانی زنجان و مدیرعامل کارخانه جوراب بافی مهیار در گفتگو با «نسیم آنلاین» بیان داشت: متأسفانه رکود در صنعت نساجی و پوشاک بسیار چشمگیر است و کالایی همچون جوراب و لباس‌های کوچک نیز از این امر مستثنی نیستند.
به گزارش نسیم آنلاین، محمود ضرابی، خاطرنشان کرد: در حوزه نساجی چیزی در حدود ۶۰ درصد از کارخانه‌های کشور نیمه تعطیل هستند و یک شیفته کار می کنند. در شهری مانند زنجان هم تقریبا چیزی در حدود ۱۰۰ واحد جوراب بافی در سه سال اخیر وجود داشت که الان تعداد این جوراب بافی‌ها به یک چهارم یعنی ۲۵ واحد رسیده است.
عضو اتاق بازرگانی زنجان ادامه داد: در سال های گذشته در ایام نزدیک به عید انبارها از جنس خالی می شد اما الان دو سال است که فروش بسیار نامناسب شده است و بسیاری از همکاران کالاهایشان دپو شده و در انبارها مانده به طوری که می توان گفت در کل خرید پوشاکی از جمله جوراب ۳۰ درصد کاهش یافته است و دلیلش نیز این است که مردم توان خرید ندارند و امسال نیز از سال گذشته بسیار بدتر شده است. ضرابی افزود: واردات و قاچاق هم در این حوزه بیداد می ‌کند و منجر به تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی داخلی شده به جرأت می توانم بگویم حتی در حوزه جوراب بافی که تولیدکنندگان توانمندی در داخل کشور وجود دارد ۴۰ درصد بازار داخل در دست کالاهای وارداتی از چین و ترکیه و همچنین قاچاق آن است.
عضو اتحادیه صادرکنندگان پوشاک و نساجی ایران گفت: قاچاق جوراب از طریق کوه و بیابان صورت نمی گیرد بلکه ۱۰ تا ۱۰ کانتینر وارد گمرک های کشور می شود و تعرفه کمتری هم نسبت به واردات رسمی برای این کالاها می پردازند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0