منو

افزایش ۲۷۲ درصدی مطالبات سه بانک بزرگ بورسی تهران از دولت
امسال بانکها وضعیت بسیار اسف باری را داشتند به طوری که نمادشان در بورس مدتها بسته بود و بعد از بازگشایی نماد برخی از آن ها مانند بانک ملت و تجارت هم ضرر هنگفتی را به بازار سرمایه وارد کرد. اما بررسی ها از وضعیت بورس تهران نشان می دهد که در دولت یازدهم سه بانک بزرگ بورس تهران با افزایش ۲۷۲ درصدی مطالبات خود مواجه شده اند. مطالبات بانکهای ملت، صادرات و تجارت از دولت در سال ۱۳۹۵ از ۴۷ هزار میلیارد تومان عبور کرده است، این در حالی است که مجموع مطالبات بانکهای مذکور در سال ۱۳۹۲ رقمی بالغ بر ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است.
به گزارش نسیم آنلاین، مجموع مطالبات بانکهای ملت، صادرات و تجارت از دولت در سال ۱۳۸۸، ۶۳۴۶ میلیارد، در سال سال ۱۳۹۲، ۱۲۶۶۱ میلیارد، ( ۹۹ درصد افزایش در ۴ سال ) بوده ولی در سال ۹۵ به ۴۷۱۶۳ میلیارد تومان رسید. بنابراین در سه سال ۲۷۲ درصد افزایش یافت. این در حالی است که رئیس جمهور اولین کنفرانس مطبوعاتی خود بعد پیروزی در انتخابات ۹۲ اعلام کرده بود که “همه بانکها را پر از پول میکنم، مردم همه سرمایه هایشان را به بورس بیاورند.” باید دید دولتمردان تدبیر و امید چه پاسخی در خصوص این وضعیت اسف بار دارند؟

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0