منو

درباره املاک شهرداری منتظر جواب دادستانی و قوه قضاییه هستیم

محسن پیرهادی، عضو شورای شهر تهران در گفتگو با الف، در مورد آخرین پیگیری‌ها از وضعیت املاک نجومی اظهار داشت: در ابتدا باید بگویم ریشه اصلی این قصه و مطرح کردن املاک‌های نجومی، سیاسی بوده که در چند روز مانده به انتخابات هیات رییسه شورا از سوی اصلاح طلبان در جواب بحث حقوق های نجومی مطرح شد تا افتضاحی که در مورد حقوق های نجومی به وجود آمد را کنار بگذارند.
وی تصریح کرد: اصلاح طلبان از هر فضایی استفاده کردند تا فضای انتخاب هیات رئیسه را برهم بزنند و به نفع خود به سمت جریان اصلاح طلب ببرند، به خصوص بر روی نیروهای مستقل به نوعی کار کردند که به جریان اصلاح طلب رای دهند و در واقع با بی اخلاقی هم این کار را کردند.
عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: اما پیگیری املاک های نجومی با درخواست شورای شهر تهران و شهردار در حال بررسی است و ما منتظر جواب دادستانی و قوه قضاییه هستیم و دستگاه قضایی در خصوص واگذاری این املاک به تعاونی‌ها و تعاونی‌ها به اشخاص هر تصمیمی بگیرد ما از آن تبعیت میکنیم و باید منتظر جواب دستگاه قضایی در هفته های آینده باشیم.
وی افزود: در مورد همه افرادی که اسمشان مطرح شده بررسی خواهد شد و دادستانی تشکیل پرونده میدهد و ما تابع قانون هستیم. ما ادعا داریم در این حوزه هتک حیثت و بی آبرویی نسبت به اعضای شورا و مدیران شهرداری شده لذا مدارک را جمع آوری کرده و در روند قانونی ارائه خواهیم داد و اگر اشتباهی در این مسیر رخ داده باشد باید جبران کنیم و وظیفه قانونی و شرعی است و اگر هم این ادعاهای مطرح شده اتهام و دروغ بود باید افرادی که ها را مطرح کردند جوابگو باسند و رسانه ها باید در آن را منعکس کنند.
پیرهادی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه ادبیات شورای شهر این روزها موجب موجب بی اعتمادی مردم شده است، اظهار کرد: شورای شهر مجموعه ای است که باید خدمات عمومی و مسائل اجتماعی را مطرح کند و دستخوش اتفاقات سیاسی نشود و به عقیده بنده، شما دنبال کنید که چه کسانی آغاز کننده اقدامات سیاسی در شهرداری و شورای شهر بودند و زمانی که رصد و تحلیل میکنید، شروع کننده جریان اصلاح طلب است و معمولا در تمام دوره ها دست به چنین اقدامات سیاسی زدند و تنش و التهاب ایجاد کردند.
عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در دوره دوم و سوم، جریان اصلاح طلب تعدادشان کم بود و نمی توانستند اقدامی کنند اما در هر دوره ای که تعدادشان زیاد بود دست به چنین اقداماتی زدند و التهاب آفرینی کردند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد اینکه در این هفته های اخیر هجمه ها علیه برخی اعضای شورای شهر و ورزشکاران شدت یافته و بسیاری معتقدند که این افراد جایگاه تخصصی ندارند، گفت: ما در حال حاضر افرادی در شورای شهر داریم که تاکنون به هیچ محله ای سر نزده و ملاقات مردمی نداشته اند. ورزشکاران ما در شورای شهر ۴ نفر هستند که حداقل سابقه قهرمان ملی دارند اما این سوال جدی واقعا مطرح است که چرا برخی افراد در شورا تا به امروز هیچ ملاقات مردمی نداشته و ۲۷ اعضای دیگر چه کرده اند؟ و اینکه به ورزشکاران هم حمله میشود، سیاسی است.
پیرهادی همچنین در مورد استفاده اعضای شورای شهر از تعاونی مسکن شهرداری گفت: شهرداری و همه دستگاهها اگر ایرادی وجود دارد مطرح کنند. شهرداری کارش با جواز، زمین و اینهاست و تعاونی مسکن نیز تشکیل داده است که همه ادارات و مجموعه های نظامی و دولتی چنین قسمتی دارند. ۲۴ هزار نفر نیز تا به امروز از پرسنل شهرداری، عضو تعاونی مسکن شده و وام گرفته اند که این را نباید زیر سوال ببریم ولی اگر تعاونی تبعیضاتی را علیه پرسنل خود دارد به این موارد باید رسیدگی شود اما با مسیر قانونی چراکه این قانون با تصویب مجلس و ایین نامه های دولت تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی اصلاح طلبان سعی میکنند درجامعه طوری جا بیندازند که تعدادی پرسنل شهرداری خانه میگیرند و قضیه را سیاسی جلوه دهند که در اینجا حق و باطل یکی میشود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0