منو

توصیه وزارت کشور به استانداران درباره استفاده انتخاباتی از بیت‌المال

معاون سیاسی وزیر کشور امروز دوشنبه در همایش مدیران کل حراست استانداری‌ها و شهرداری‌های مرکز استانها و سازمان‌های تابعه وزارت کشور با محوریت انتخابات، گفت: طبق قانون، استفاده از اموال بیت‌المال در تبلیغات انتخابات ممنوع است و نباید از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی استفاده شود؛ فرمانداران، استانداران و بخشداران باید به‌طور جدی از این امر مراقبت کنند تا اموال بیت المال در بحث انتخابات مورد استفاده و یا سوءاستفاده قرار نگیرد، این امر باید تذکر داده شود.
به گزارش تسنیم، احمدی با بیان اینکه دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور به‌صورت عام و با حضور مردم برگزار می‌شود، اظهار داشت: طبق قانون اگر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده شود باید یک هفته بعد از اعلام نتایج، دوباره رأی‌گیری با حضور مردم برگزار شود.
رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: نظارت بر امر انتخابات به‌ویژه انتخابات ریاست جمهوری به‌عهده شورای نگهبان است.

احمدی با اشاره به فعالیت احزاب هم گفت: طبق بند ۲ ماده ۱ قانون جدید احزاب؛ جبهه دارای احزاب پروانه‌دار برای موضوع مشخص با اطلاع از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب می‌باشد، بنابراین اگر جبهه‌ای از این قوانین عدول کرد باید با تخلفات برخورد قانونی صورت پذیرد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با یادآوری اقدامات دولت تدبیر و امید اظهار کرد: همه مسئولان و معاونان در استانداری‌های سراسر کشور وظیفه دارند تا خدمات دولت را به مردم بگویند و شفاف‌سازی کنند.

وی راجع به تأمین امنیت انتخابات در کشور هم اظهار کرد: استفاده از ظرفیت حراست در بحث امنیت انتخابات می‌تواند کمک مؤثری در برگزاری انتخابات و یا حفظ امنیت سخنرانیها باشد.

رئیس ستاد انتخابات کشور با تأکید بر اینکه نباید دسته‌بندی سیاسی در امر انتخابات در وزارت کشور صورت پذیرد، متذکر شد: باید بدون جانبداری به برگزاری انتخابات اقدام شود و مردم آزادانه حق انتخاب داشته باشند.

معاون سیاسی وزارت کشور در عین حال بر رعایت قانون در بررسی صلاحیت کاندیداها تأکید کرد.

احمدی با اشاره به نام‌نویسی کاندیدا در انتخابات گفت: در نام‌نویسی کاندیدا محدودیتی وجود ندارد و طبق قانون در صورتی که فردی از شرایط لازم برخوردار باشد، می‌تواند کاندیدا شود.

وی با بیان اینکه “مردم ولی‌نعمت ما هستند”، افزود: نباید امید را از مردم گرفت بلکه باید کمک کنیم امید از دل مردم پاک نشود.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند رأی مردم حق الناس است، بنابراین وظیفه داریم از رأی مردم محافظت کنیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0