منو

تو را به خدا سند دارید بیاورید

وزیر راه و شهرسازی در جلسه علنی امروز-یکشنبه، ۱ اسفند- در بخشی از دفاعیاتش در جلسه استیضاحش گفت: حتی یک نفر از نزدیکان من در هیچ قرار دادی از وزارتخانه مداخله نداشتند.قرار داد فردی و شخصی نیست. می آیید در این تریبون حرف‌هایی را مطرح می‌کنند و این فقط می‌تواند موجب نگرانی شود. باید از اینجا از آقای سراج گله کنم و ایشان رئیس کل سازمان بازرسی هستند و میگویند که تا وقتی گزارشی بررسی و نهایی نشده است و رئیس سازمان بازرسی زیرش را امضا نکرده است دارای هیچ سندیتی نیست،‌چطور پس بازرسان سازمان یک سری اسناد خام را به آقای دهقان می‌دهند که پشت تریبون بیان کنند؟
به گزارش خبرآنلاین، وی افزود: اگر این حرفایی که زدند که اگر هیئت مدیره غیر قانونی است که سه سال است کار کرده است و هر سال بازرس داشته است و دیوان محاسبات بازرسی کرده است. مگر این دیوان زیر نظر مجلس نیست آقای لاریجانی به شما یک بار گزارش کردند؟ گفتند که این هیئت مدیره غیر قانونی است؟ چطور در صورت غیرقانونی بودن هیئت مدیره می‌تواند کار کند.
آخوندی با اشاره به بحث مطرح شده مبنی بر حضور ۲۴ فرد دو شغله در این وزارتخانه، تصریح کرد: می‌گویند ۲۴ نفر پست دو شغله دارند خب شما یک نفر را بگویید،‌نمی شود بدون مدرک حرف زد، اگر ۲۴ نفر دوشغله هستند این کشور قانون و دادگاه دارد و یک جا در این مدت می رفتید و می گفتید. مگرژهمین حرفا در جلسه قبلی استیضاح مطرح نشد، چرا از مهر گذشته تا کنون از هیچ جای قانونی پیگیری کردید چرا این مواردی که می گویید یک مورد محکومیت و پرونده رسمی ندارد،‌مدام می گویند که شنیده ایم آخر میگویند و شنیده ایم شد مدرک؟
وزیر راه با اشاره به یکشنبه سیاه مجلس نهم که در آن احمدی‌نژاد فیلمی از سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی، برادر رئیس مجلس نشان داد و اتهاماتی به او وارد ساخت، گفت: خود آقای رئیس هم در مجلس قبلی قربانی همین داستان بودند و همین حرفها را در مجلس قبلی زدند. اگر یک صفحه مدرک واقعی دارید تو را خدا به آقای رئیس،‌قوه قضائیه،‌سازمان بازرسی و غیره بدهید این کشور مگر مجاری قانونی ندارد این مجاری قانونی برای چیست؟ این مجاری برای این است که حرف ها را پشت تریبون نزنید، جناب آقای دهقان این که بگویم میگویند، درست است؟
آخوندی در رابطه با اتهاماتی که به سعیدنژاد وارد شده بود،‌ گفت: اولین قرار دادی که می گویند، اصلا برای دوره ما نیست،‌این قرار داد بر میگردد به دوره گذشته که برای دولت قبل است و آقایان حتی تاریخ را نگاه نمی‌کنند، شرط من این است که هر کسی که در وزارتخانه می‌خواهد سمت بگیرد در شرکت های وابسته نباید یک درصد هم حتی سهم داشته باشد. این مواردی که می‌گویند فرزند فلانی،‌حتی اگر یک مورد داشتید که فرزندم دخالت داشته است به مجاری قانونی و هر کسی که میخواهید بدهید،‌به خدا قسم بد است آدم که همینطور کسی را متهم کنید این ایات را پیامبر برا ی ما گفته است.
وی تأکید کرد: آقایان عزیز این مواردی که گفته می شود حتی یک درصدش هم مصداق ندارد و کذب محض است، حالا این استیضاح میگذرد من از آقای رئیس میخواهم که فکری به حال قانون کنند اینکه یک سری افراد محترم بی هیچ دلیل متهم شوند. درست نیست. در بحث مبارزه با فساد من مدعی هستم و این ادعا را ثابت هم می کنم. آقای حسن بیگی که عاشق چشم و ابروی من نیستند،‌ایشان تحقیق کردند و گفتند در این موارد وزارتخانه راه پاکدست ترین است.
وزیر راه گریزی هم به املاک نجومی و حقوق های نجومی داشت و گفت: ‌این موراد مختلف املاک و حقوق نجومی یک مورد اسمی از وزارتخانه ما آورده شد؟ من حتی برای قرار دادهای داخلی گفتم باید همه مشاوران اظهارنامه بدهند که ما یک ریال هم رشوه ندادیم. من کسی هستم که یک سامانه «شهر راه» درست کنم که هر کسی در ایران، هر اطلاعاتی را به موجب قانون دسترسی آزاد اطلاعات که شما تصویب کردید از ما بخواهد من تمام مدیران و کارمندان وزارتخانه را موظف کردم تا این اطلاعات را به افراد بدهند.
آخوندی همچنین تصریح کرد که «در مبارزه با فساد من بسیار سر فرازم و بسیار خشنودم و اگر کوچک ترین تخلفی وجود داشته باشد. اقدام کنید. فرزند من هم چه فرقی با بقیه ندارد. اگر کوچکترین تخلفی کردند شما به اشد مجازات محکوم کنید، من هم همراهی میکنم. یکی می گوید شرکت درست کرده است آخر مگر شرکت درست کردن جرم است؟
او ادامه داد: من یک جمله بگویم که در جهت مبارزه با فساد یک بخشنامه کردم که سازمان های من حق ندارند به شرکت های وابسته غیرقانونی کار بدهند، از همه شما ممنونم و از تمام دوستانی که به دقت به عرایض بنده گوش کردند سپاسگذارم و از فراکسیون امید و فراکسیون مستقلان و نمایندگان ولایی تشکر میکنم. میدانم آنچه رای میدهید براساس تشخیص خودتان است و خواستید که در برابر خداوند حجت شرعی داشته باشید و به خاطر مسائل شخصی نخواهد بود. من علاقمند بودم در مورد مسکن حرف بزنم اما با توجه به اینکه فرصت تمام شده است امکانش نیست.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0