منو

اعمال فشار افراد خاص به جهاد کشاورزی

۶۰۰هزار تن پرتقال علاوه بر ۱۰۰هزار تن پرتقالی که دولت برای تنظیم بازار به‌صورت قانونی قرار است وارد کند، توسط برخی افراد از ترکیه خریداری‌شده و قصد ورود آنها به کشور از طریق فشار آوردن به وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد. به گزارش تسنیم، بعد از اینکه روز گذشته این خبرگزاری خبر اجازه واردات ۱۰۰ هزار تن پرتقال برای تنظیم بازار شب عید کنار محصول داخلی، توسط ستاد تنظیم بازار را مطرح کرد، مطلع شدیم حدود ۶۰۰ هزار تن مرکبات توسط برخی افراد خاص در ترکیه خریداری شده است و این افراد قصد دارند تا با فضاسازی و فشار بر وزارت جهاد کشاورزی شرایط واردات این محموله را فراهم کنند.
۱۰۰ هزار تن پرتقالی که توسط دولت وارد می‌شود قرار است بدون در نظر گرفتن قیمت در بازار یا سود احتمالی به‌نرخ مصوب به‌صورت کنترل‌شده در کانال‌های موردنظر برای تنظیم بازار توزیع شود اما بر توزیع مرکباتی که قرار است از مرکز ترکیه وارد شود نظارتی وجود نخواهد داشت.
بنابراین گزارش میزان تولید پرتقال در کشور بیش از ۳ میلیون تن است و وزارت جهاد کشاورزی به‌عنوان متولی تولید و تنظیم بازار بارها اعلام کرده بود برای تنظیم بازار شب عید نیازی به واردات وجود ندارد و این تقاضا بر اساس افزایش تولید ۳۰ درصدی در سال جاری تأمین می‌شود، اما ستاد تنظیم بازار مقرر کرده است که ۱۰۰ هزار تن برای این ایام وارد شود.
در باره واردات این حجم پرتقال که قصد ورود آن به کشور توسط بخش خصوصی وجود دارد، مطرح است که قسمتی از این محصولات یخ‌زده هستند.
گفتنی است که در سال‌های گذشته نیز به‌دلیل واردات مرکبات و توزیع این محصولات کنار تولید داخلی باعث فساد بخشی از مرکبات باغداران در ماه‌های فروردین و اردیبهشت شد و محصولات آنها به فروش نرسید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0