منو

  سهام عدالت گرفتاری دولت شد

در حالی که معاون سازمان خصوصی‌سازی سهام عدالت را در بلندمدت اثری مثبت برای اقتصاد کشور می‌داند، وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است سهام عدالت به گرفتاری امروز دولت تبدیل شده است.

به گزارش تسنیم؛ معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی تازگی ها در خصوص تأثیرات سهام عدالت بر اقتصاد کشور گفته آزادسازی سهام عدالت در بلندمدت تأثیرات خود را بر اقتصاد خواهد داشت.

به‌باور خانی؛ تجربه تاریخی در کشور ما نشان می‌دهد به‌دلیل فروش نفت، حجم بالایی از ثروت و دارایی همواره در دست دولت بوده است و بر این اساس طرح توزیع سهام عدالت یکی از طرح‌های نادر در کشور است که به‌دنبال توزیع ثروت میان مردم و اقشار مختلف جامعه می‌باشد که می‌تواند به منبع درآمد دائم و مستمر برای آنها تبدیل شود.

وی همچنین در خصوص تفاوت سهام عدالت و توزیع یارانه اذعان داشت: در توزیع یارانه بخشی از درآمد جامعه نصیب مردم می‌شود که ریشه در توزیع درآمد دارد، اما در طرح سهام عدالت، توزیع ثروت صورت می‌گیرد که می‌تواند موجب ایجاد درآمدی مستمر برای مشمولین شود، بر همین اساس به مردم پیشنهاد می‌شود پس از آزادسازی، سهام عدالت خود را نگه دارند و اقدام به فروش آن نکنند، چرا که از محل سود سالانه این سهام می‌توانند درآمدی مستمر را برای خود به‌وجود آورند.

بر اساس این گزارش؛ در حالی معاون سازمان خصوصی‌سازی به‌عنوان یک مقام مسئول در دولت یازدهم سهام عدالت را در بلندمدت اثری مثبت برای اقتصاد کشور می‌داند که وزیر صنعت، معدن و تجارت صبح امروز در هشتمین کنفرانس توسعه نظام تأمین مالی با بیان اینکه تخصیص ۶۰ درصدی سهام عدالت امروز تبدیل به گرفتاری دولت شده، گفت: هیچ سرمایه‌گذاری نباید با آورده ۳۰ درصدی وارد طرح‌های انتفاعی شود. نعمت‌زاده ابراز کرد: ۳۰ درصد از اموال دولت بابت رد دیون در گذشته واگذار شده است. اصل سهام عدالت نیز کار پسندیده‌ای بوده و بر اساس طرحی که در دوره‌ای به دولت وقت ارائه دادم عنوان شد که حداکثر تا ۱۵ درصد سهام یا یک کرسی هیئت مدیره به این بخش اختصاص یابد، در حالی که تا ۶۰ درصد سهام شرکت‌ها به سهام عدالت تخصیص داده شد که باعث گرفتاری امروز دولت شده است.

با وجود این باید منتظر ماند و دید همان‌طور که قبلاً وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت یازدهم پرداخت یارانه‌ها را مصیبت عظمای دولت خوانده بود و حالا وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز معتقد است سهام عدالت به گرفتاری امروز دولت تبدیل شده است، در آینده وزرای دولت یازدهم چه موضوعاتی را مصیبت و گرفتاری خواهند خواند … .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0