منو

کفش خارجی در بازار تبریز تحریم شد

تبریز به عنوان پایتخت کفش ایران در سال‌های گذشته به واسطه‌ی واردات بی‌رویه اجناس خارجی به ویژه کیف و کفش با مشکلات بیشماری مواجه شده و این صنعت کهن و اصیل در این منطقه دچار افول قابل توجهی گردیده است. اما از آنجایی که تبریز مهد ابتکارات انقلابی است، با تصمیم رئیس اتحادیه تولیدکنندگان کفش، فروشگاه‌هایی که فقط جنس ایرانی می‌فروشند مزین به تابلوی کوچکی با عنوان «با افتخار فقط اجناس ایرانی می‌فروشیم» شده‌اند. یک قدم کوچک لازم است تا تمام کسانی که عِرق ملی دارند دست به کار شوند و کمپین اختصاصی فروش کفش ایرانی راه بیندازند.

به گزارش آناج، همین تابلوی کوچک در بازار تبریز انقلاب بر پا کرده و طی یک ماه گذشته بیش از ۴۰۰ فروشگاه را مصمم میکند که بازار بحران‌زده تولید داخلی را از دست کفش خارجی و قاچاق نجات دهند. این اقدام به موقع تبریزی‌‌ها در شهرستان‌های استان اشاعه یافته و مراغه‌ای‌ها، شبستری‌ها، مرندی‌ها و آذرشهری‌ها هم به این حرکت خودجوش بازاری‌های تبریز پیوسته‌اند.

تا اینجای امر را می‌توان اتفاقی مبارک برای استان خطاب کرد، اما اطلاع یافتن از این که خراسانی‌ها نیز از حرکت تبریزی‌‌ها حمایت کرده و آمادگی خود برای پیوستن به کمپین را اعلام کرده‌اند، یادآور تاریخ نه چندان دوری است که توسط همین بازاریان نگاشته شده است.

افتخاری به نام ۲۹ بهمن ۵۶ و برگزاری چهلم شهدای قم که با ابتکار آیت الله قاضی و حمایت بازاریان، تسلسل برگزاری مراسمات چهلم در کشور را به راه انداخت و پیروزی نظام اسلامی را تسری بخشید. امروز نیز همان مردم در لبیک گویی به ندای رهبر آگاه انقلاب؛ که بارها ضرورت توجه به تولیدات داخلی و پرهیز از مصرف کالای خارجی را عنوان کرده‌اند؛ وارد میدان عمل شده و به دور از هیاهو و شعار گامی بلند در تحقق اوامر رهبری برداشته‌اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0