منو

افزایش ورودی به زندان های تهران

مدیرکل زندان‌های استان تهران درخصوص آخرین وضعیت مرخصی مهدی هاشمی، گفت: برحسب دستور قضایی این مرخصی ادامه داشته است. به گزارش ایلنا مصطفی محبی در حاشیه بازدید سفرای خارجی از کانون اصلاح و تربیت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا مهدی هاشمی به زندان بازگشته است، گفت:مهدی هاشمی تا ۲۵بهمن در مرخصی است.

مدیرکل زندان‌های استان تهران در رابطه با آخرین وضعیت تکمیل زندان تهران بزرگ اظهار داشت: در زندان تهران بزرگ پنج بند داریم که سه بند آن افتتاح شده و هم اکنون مددجویان در این بندها مستقر هستند. محبی خاطرنشان کرد : از دو بند باقی مانده نیز عملیات ساخت یک بند هفتاد درصد پیشرفت داشته و بند دیگر هم نود درصد پیشرفت کاری داشته است. او با اظهار امیدواری نسبت به تامین بودجه لازم برای تکمیل این پروژه‌ها،گفت: اواسط سال آینده این دو بند نیز افتتاح شود. مدیر کل زندان‌های استان تهران اظهار داشت: در حال حاضر ۱۲ هزار مدد جو در زندان تهران بزرگ نگهداری می‌شوند.

محبی در خصوص آخرین وضعیت تکمیل اردوگاه محکومان مواد مخدر نیز فشافویه گفت: در این اردوگاه محکومان مواد مخدر که زیر پنج سال محکومیت دارند، نگهداری می‌شوند. او توضیح داد: بخش‌های کارگاه این اردوگاه راه اندازی شده و درصدد هستیم تمام محکومانی که در این اردوگاه نگهداری می‌شوند را مشغول به کار کنیم. به گفته او هم اکنون در این اردوگاه حدود دو هزار محکوم مواد مخدری زیر پنج سال حبس نگهداری می شود و به لحاظ کمک به دولت در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و عمل به منویات رهبری، یک قسمت از اردوگاه فشافویه به نگهداری معتادان متهاجر اختصاص یافته است.

این مقام مسوول افزود: پذیرش معتادان متهاجر در فشافویه از دو روز گدشته آغاز شده است و امیدواریم بتوانیم به بازپروری این افراد کمک کنیم. این افراد با دستور مقام قضایی در اردوگاه نگهداری و با دستور قضایی هم آزاد خواهند‌ شد. مدیر کل زندان‌های استان تهران تصر یح کرد: هم اکنون هیچ کدام از زندان‌های استان تهران محکومان مواد مخدر زیر پنج سال حبس نگهدار نمی شوند و همه به فشافویه منتقل می شوند.

او در خصوص آخرین وضعیت واگذار زندان اوین به شهرداری و اینکه پیشتر رییس زندانها از عدم تمایل شهرداری تهران به پیگیری این موضوع خبر داده بود،گفت : موضوع فروش اوین پیچیدگی‌های خاص خود را از نظر مالکیت و تصرفات موجود دارد و مشکلاتی در رابطه با اسناد و مدارک داریم و فکر می کنم چون زمانبر شد، این قضیه فعلا کنسل شده است. محبی در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت ورودی‌های زندان‌های تهران گفت: افزایش ورودی داشته ایم اما بسیار کم بوده و در حد دو درصد بوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0