منو

صندوق بازنشستگی فولاد زیر ذره بین تحقیق و تفحص مجلس

تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت‌های وابسته به آن به دستور هیئت رئیسه مجلس و با درخواست محسن بیگلری نماینده مردم سقز، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس آغاز شد.
به گزارش راه دانا، خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی چندی پیش از این با اشاره به وجود شرایط نامطلوب اقتصادی در صندوق های بازنشستگی گفته بود: صندوق بازنشستگی فولاد از جمله صندوق های بحران زده کشور است که با مشکلات مالی شدید دست و پنجه نرم می‌کند و نمی تواند زیر مجموعه های خود را اداره کند.
در همین رابطه محسن بیگلری نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی در گفت وگویی با بیان اینکه بارها شاهد تجمع بازنشستگان فولاد و شرکت های وابسته مقابل مجلس بودیم گفت: بطور قطع و یقین این عزیزان مشکلاتی دارند که مجبور می شوند در مقابل مجلس جمع کنند.
وی با بیان اینکه تجمع کنندگان از تخلف در صندوق بازنشستگی فولاد کشور حرف می زنند، گفت: ما از مسئولین خواستیم تا در این زمینه و همچنین مشکلات بازنشستگان توضیح دهند.AKS42

نماینده متقاضی تحقیق و تفحص از صندوق بازنشستگی فولاد افزود: در پی درخواست ما، مسئولین صندوق بازنشستگی فولاد توضیحاتی ارائه کردند که برای ما قابل قبول و قانع کننده نبود و به همین دلیل از ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستیم تا با حضور در مجلس و کمیسیون اجتماعی در این زمینه پاسخگو باشد.
بیگلری افزود: ما خواستار روشن شدن حساب و کتابهای صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت های وابسته هستیم و وزیر باید در این زمینه توضیح دهد.
وی تصریح کرد: اگر توضیحات وزیر در کمیسیون اجتماعی مجلس برای ما قانع کننده نباشد، تحقیق و تفحص مذکور را در صحن مجلس مطرح خواهیم کرد و با رای مثبت نمایندگان و تشکیل هیئت تحقیق و تفحص گزارشی در این زمینه تهیه و در صحن مجلس قرائت خواهیم کرد.
نماینده سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اینجانب به همراه منصور مرادی نماینده محترم مریوان خواستار تحقیق و تفحص در این زمینه هستیم که این موضوع در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دارد.
در ۱۲ دی ماه سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نامه ای به ربیعی وزیر تعاون از وی خواست تا در راستای تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی فولاد و شرکت های وابسته، اطلاعات و توضیحات لازم در این زمینه را در اختیار نمایندگان قرار دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0