منو

 کوله‌بران برای صد هزار تومان جان خود را در زیر بهمن از دست دادند

نماینده کردستان در شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: ۱۰نفر از کوله‌بران برای صد هزار تومان در زیر بهمن ماندند و جان خود را از دست دادند ولی مسئولان یادی از آ‌نها نکردند. به گزارش خبرگزاری فارس، احمد چوپانی در سی و ششمین اجلاس شورای عالی استان‌ها، اظهار داشت: حدود ۱۰ نفر از کوله‌بران برای صد هزار تومان وزن‌های چند صد کیلویی را تحمل می‌کنند و اخیراً نیز زیر بهمن مانده‌اند و جان خود را از دست دادند.
وی افزود: دو نفر از کارمندان اداره برق که برای بررسی قطعی برق به روستاها رفته بودند نیز جان خود را از دست دادند. چوپانی یادآور شد: در سردشت نیز سه کوله‌بر جان خود را از دست دادند که مجوزهای لازم کوله‌بری را نیز داشتند. وی به حادثه پلاسکو اشاره کرد و گفت: در تهران بیش از ۴ هزار نفر در اثر فاجعه ساختمان پلاسکو بیکار شدند ولی در استان کردستان کاری برای مردم نیست و آنها نانی ندارند بخورند. نماینده کردستان در شورای عالی استان‌ها، گفت: چرا اسمی از کوله‌بران که بیمه نیستند، بازنشستگی ندارند و از حداقل خدمات رفاهی نیز برخوردار نیستند نیاوردند.
وی گفت: چرا مسئولان به یاد آنها نبودند و چرا رسانه‌های کشور به کوله‌بران در زیر بهمن مانده نپرداختند. در ادامه مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها، گفت: حوادث مختلفی در استان‌های کشور رخ می‌دهد که باید از همه آنها یاد کنیم و امیدواریم دیگر شاهد حوادثی چون کوله‌بران نباشیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0