منو

تشکیل هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه پلاسکو

رئیس جمهور، رئیس و اعضای هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو را منصوب کرد. به گزارش خبر گزاری صداوسیما ، آقای روحانی در این حکم از دکتر محمد تقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس خواست تا ظرف دو ماه «گزارش ملّی» این حادثه را جهت اطلاع مردم شریف ایران منتشر کند.
متن حکم آقای روحانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر محمد تقی احمدی
رییس محترم دانشگاه تربیت مدرس
سلام علیکم
در پی حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو در مرکز شهر تهران که صحنه ایثار و فداکاری آتش نشانان غیور شد و احساسات عمومی مردم ایران را در کمک به آسیب دیدگان و وحدت و انسجام ملی در برخورد با چالش ها نشان داد؛ از آن نظر که باید همه تدابیر لازم برای پیشگیری از وقوع حوادث مشابه اتخاذ شود و توان کشور در مدیریت بحران تقویت گردد؛ لازم می دانم، «هیأت ویژه گزارش ملّی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو» به ریاست جناب عالی و عضویت شخصیت های علمی و خبره در تخصص‌های مختلف ذیربط به شرح ذیل تشکیل شود و ظرف مدت دو ماه «گزارش ملّی» این حادثه را با «بررسی علل و عوامل وقوع آتش ‏سوزی و فرو ریختن ساختمان»، «نحوه مدیریت محیطی حادثه»، «کیفیت هماهنگی دستگاه های مسئول در مدیریت بحران»، «راه های پیشگیری از تکرار آن» و «اصلاحات ساختاری و مدیریتی لازم» ارائه و گزارش دقیقی جهت اطلاع مردم شریف ایران منتشر کند.
همه دستگاه ها و مسئولان ذیربط موظفند با این هیئت همکاری کرده و اطلاعات مربوط را در اختیار بگذارند.
دکتر علی اکبر آقا کوچک
دکتر سعید بختیاری
مهندس فرج اله رجبی
مهندس شاپور طاحونی
آقای نصرالله طهماسبی
دکتر محمد فاضلی
دکتر سید باقر مرتضوی
دکتر رسول میرقادری
دکتر مهدی هداوند
توفیق هیئت محترم را در ادای این وظیفه ملّی از خداوند بزرگ خواستارم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0