منو

776632737983372
رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان با تشریح آخرین وضعیت گفت: تخلف ۸ هزار میلیارد تومان فقط مربوط به بانک سرمایه بوده و علاوه بر آن، سه شرکت ماشین سازی اراک ، بیمه معلم و ساختمان سازی معلم نیز باید تحت بررسی قرار گیرند.

جبار کوچکی نژاد درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان  گفت: بعد از دیدار اخیر با وزیر آموزش و پرورش با مسئولان و کارشناسان سایر دستگاه ها از جمله وزارت اطلاعات، دیوان محاسبات، سازمان بازرسی کل کشور و صندوق ذخیره فرهنگیان به طور مرتب جلسه داریم.

وی افزود: با توجه به مطالب و اسنادی که به دست ما می رسد، قدم به قدم کار را جمع بندی می کنیم و پیش می بریم.

کوچکی نژاد با بیان اینکه رقم تخلف در صندوق ذخیره فرهنگیان عددبالایی است، تصریح کرد: ۸ هزار میلیارد تومان اعلام شده فقط مربوط به بانک سرمایه است و علاوه بر آن،بیمه معلم، ماشین سازی اراک (شرکت بورسی که صندوق فرهنگیان حدود ۶۰ درصد سهام آن را در اختیار دارد) و شرکت ساختمان سازی معلم نیز باید تحت بررسی قرار گیرند. چرا که حدود ۱۰۰ شرکت و بنگاه تحت پوشش صندوق ذخیره فرهنگیان وجود دارد.

وی بیان کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از ۶ گروه صنعتی دارد که هر گروه نیز برای خود هلدینگ هایی دارد از جمله در حوزه بانک، بانک سرمایه، بیمه معلم و در بخش انرژی نیز بیش از ۱۰ پتروشیمی را داریم که همه این ها به صورت زنجیره ای به هم متصل هستند و بررسی این زنجیره تا به آخر، حتما زمان زیادی می گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به بازداشت مدیرعامل سابق صندوق ذخیره فرهنگیان در جریان تخلفات این صندوق اظهار داشت: علاوه بر شهاب الدین غندالی، افراد دیگری نیز از مدیران صندوق بازداشت شده اند که جرم آنها آشکار است . در این رابطه با دستگاه قضایی ارتباط داریم.

کوچکی نژاد تاکید کرد: تلاش می کنیم ابعاد دیگر پرونده را نیز بررسی و پیگیری کنیم تا این ماجرا ریشه کن شود چرا که این ماجرا برای فرهنگیان نگران کننده است که این صندوق به جای آنکه کمک کار آنها باشد از پول آنها سوءاستفاده کرده است. علاوه بر پیگیری دقیق مفاسد این صندوق، تلاش می کنیم تا با اصلاح اساسنامه این صندوق جلوی تکرار این مفاسد را بگیریم.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0