منو

نقش مستقیم دستگاه‌های دولتی در انتصاب مدیر نجومی‌بگیر

72d3f2be-62ef-486e-b98c-249e65f24728 f9ea74e2-69ed-4d95-ba64-a41ae651eafb

۲ روز پیش بود که در گزارشی، از جدیدترین مدیر نجومی بگیر دولتی با دریافتی نزدیک به ۲۴ میلیون تومان در ماه رونمایی شد تا مشخص شود ماجرای دریافت حقوق های نجومی توسط مدیران دولتی همچنان ادامه دارد و گویا قرار هم نیست دولت عزم خود را برای برخورد و معرفی این افراد به قوه قضائیه جزم کند.

به گزارش راه دانا؛ بعد از افشاگری های به وجود آمده، برخی رسانه های حامی دولت و جریان اصلاحات برآن شدند تا به نوعی با سرپوش گذاشتن بر اسناد منتشر شده، مدیر عامل فروشگاه رفاه را یک مدیر غیر دولتی و این مجموعه را مجموعه ای خصوصی معرفی کنند، این در حالی است که اسناد و مدارک موجود نشان می دهد که سهام اصلی فروشگاه های زنجیره ای رفاه مربوط به بانک هایی است که زیر نظر دولت و وزارت اقتصاد فعالیت دارند.

سند فوق نشان می دهد اصلی ترین سهامدار فروشگاه ها زنجیره ای رفاه، بانک ملی ایران است که یک بانک دولتی به شمار رفته و زیر نظر وزارت اقتصاد و دارایی قرار دارد.

از سوی دیگر نیز رتبه دوم سهامداران این مجموعه فروشگاهی را شهرداری های سراسر کشور دارا هستند که شهرداری ها نیز زیر نظر دولت به شمار می روند.

بانک‌های صادرات و ملت و بیمه های ایران و مرکزی نیز همگی جزو مجموعه هایی هستند که هم خود دارای مدیران نجومی بگیر بوده اند و هم سهامدار فروشگاه رفاهی هستند که مدیر عامل آن یکی از نجومی بگیران دولتی به شمار می رود.

در این باره همچنین لازم به ذکر است که برخی جریان های حامی دولت به دنبال انتشار فیش حقوقی مدیرعامل فروشگاه رفاه، میزان خالص دریافتی فرشید گل زاده را به عنوان دریافتی این مدیر قلمداد می کردند.

این در شرایطی است که مجموع حقوق و مزایای مدیرعامل فروشگاه رفاه رقمی بالغ بر ۱۹ میلیون تومان است که در کنار دریافتی یک میلیون و هشتصد هزار تومانی کارانه غیرنقدی و رقم ۳ میلیون و هشتصد هزار تومانی کارانه نقدی، رقم دریافتی بالغ بر ۲۴ میلیون تومان می شود.

دریافت حقوق نجومی توسط گلزاده کرمانی در حالی است که اسناد مالی این فروشگاه زنجیره‌ای نشان می دهد در زمان مدیریت فعلی، فروشگاه رفاه زیان ده بوده که برخی این مسئله را هم ناشی از مدیریت فعلی می دانند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0