منو

1664

رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار مطرح کردن موضوع بازگشت اختیار تعیین تعرفه به سازمان نظام پزشکی در صحن علنی مجلس شد.
به گزارش الف، در نامه علیرضا زالی آمده است؛ براساس بند « ک » ماده سه قانون تشکیل سازمان نظام پزشکی مصوب ۲۵ فروردین سال ۱۳۸۳ مجلس شورای اسلامی، اختیار تعرفه گذاری امور درمان در بخش خصوصی به دولت واگذارشد و در خلال بررسی لایحه احکام دائمی برنامه های توسعه کشور در مجلس در سال گذشته در ماده ۱۰ تکلیف تعیین تعرفه های پزشکی در بخش خصوصی و دولتی به شورای عالی بیمه واگذار شد.
زالی در این نامه نوشته است، اختیار تعیین تعرفه بخش خصوصی درحالی از سازمان نظام پزشکی گرفته شد که همچنان بخش عظیمی از مشارکت های برای نظارت در اجرای آن، تسهیل در اجرا و افزایش نظارت های دقیق، همین سازمان محول شده است، نظارتی که نظام پزشکی اختیاری در روند تعرفه گذاری ها و اعمال تغییر به منظور اجرای بهتر آن را ندارد.
وی ادامه داد: این امر موجی از دلسردی و سرخوردگی را درجامعه خدوم پزشکی ایجاد کرده است، تجربه های سال های گذشته نشان می دهد در زمانی که تعرفه های خصوصی توسط سازمان نظام پزشکی اعلام می شد، میزان رضایت بیماران و پایبندی پزشکان به تعرفه ها بسیار بیشتر بود و از سویی رشد تعرفه ها نیز روال طبیعی و منطقی را طی می کرد.
زالی اضافه کرد: از سوی دیگر درسیاست های ابلاغی بخش سلامت توسط رهبر معظم انقلاب به وضوح صحبت از تعیین تعرفه واقعی شده است و به نظر می رسد این مهم فقط با مشارکت همه ذینفعان امکانپذیر می شود.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی نوشته است، اکنون که تصویب قانون برنامه ششم توسعه در دستور صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار دارد و بحث واگذاری امور به بخش خصوصی و مشارکت مردمی به صورت جدی دنبال می شود امید است با اهتمام جنابعالی بحث نحوه تعیین تعرفه های پزشکی که از سوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز مورد پیگیری جدی قرار گرفته است در دستور کار صحن علنی قرار گیرد.
وی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی به نمایندگی از جامعه پزشکی از جنابعالی و سایر نمایندگان مجلس تقاضا دارد از نقض حق جامعه پزشکی در تعیین کارشناسانه تعرفه ها جلوگیری شود و اختیار تعیین تعرفه ها دوباره به سازمان نظام پزشکی عودت شود.
سازمان نظام پزشکی ادامه داد: بدون شک این اقدام مهم تاثیر شگرفی بر ارتقای سلامت جامعه و همدلی جامعه پزشکی با دولت و نمایندگان مجلس خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0