منو

کمیسیون های ویژه «تولید ملی» و «اصل۴۴» تشکیل می شوند

نمایندگان مجلس با تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل ۴۴ موافقت کردند. به گزارش مهر، در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی درخواست تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی و اصل ۴۴ از سوی محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در صحن علنی مجلس مطرح شد. مفتح گفت: در شرایط فعلی در صحنه اقتصادی کشور با مشکلات متعددی مواجه هستیم که یکی از این مشکلات مسئله بیکاری است. وی افزود: در کنار مسئله بیکاری، مشکلات رکود و تورم را هم داریم که این مشکل به هیچ کدام از کمیسیون های تخصصی مجلس مربوط نمی شود. شاید بعضی از کمیسیون ها به طور خاص در این مسئله ورود کنند اما به طور ریشه ای درباره آن خروجی ندارند. نماینده مردم تویسرکان تاکید کرد: برای اینکه به طور کامل این مشکل را ریشه یابی کرده و در جهت تقنین و نظارت گام برداشته شود نیازمند طراحی سازوکار جدید هستیم.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ نفر از نمایندگان درخواست تشکیل این کمیسیون را امضا کردند، خاطرنشان کرد: این کمیسیون فصل مشترکی با کمیسیون های فعلی مجلس ندارد و قرار است مشکلات اقتصادی را بررسی کند.

نمایندگان با ۱۴۴ رای مثبت، ۴۲ رای منفی و ۶ رای ممتنع از ۲۳۵ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با تشکیل این کمیسیون موافقت کردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0