منو

قانون منع حضور بازنشستگان، کفاشیان را هم رفتنی می‌کند؟

ماجرای عدم استفاده از بازنشسته‌ها در ورزش چندان موضوع جدیدی نیست اما وزارت ورزش در این زمینه کوتاهی کرد و برخوردی صورت نداد، مسئله‌ای که انتقادهای زیادی را هم به‌همراه داشت اما نصرالله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان یکشنبه هفته گذشته (۱۴ آذر ۹۵) پس از انتخابات ریاست فدراسیون ناشنوایان در این باره گفته بود: «۲،۳ رئیس فدراسیون بیشتر نیستند که شامل این موضوع می‌شوند، به‌‌جز آنهایی که در قانون ابلاغ شده، فقط ۲،۳ نفر شامل این قانون می‌شوند. البته این قانون خرداد ماه اعلام شده که بازنشسته‌ها به‌‌جز موارد استثنا نمی‌توانند در نهادها و سازمان‌های دولتی باشند. آنها طبق قانون حتی نمی‌توانند کارمند هم باشند، چه برسد به رئیس فدراسیون. به هر حال به‌زودی جمع‌بندی نهایی را در خصوص این افراد خواهیم کرد».

به گزارش تسنیم، پس از این صحبت‌های سجادی بود که در خبرگزاری تسنیم گزارشی در نقد صحبت‌های او و رفتار وزارت ورزش در برخورد با بازنشستگان نوشته شد با این عنوان؛ «تصمیم‌گیری، «به‌زودی» پس از ۶ ماه!». با این حال به‌جای وزارت ورزش، گویا با این نقدها گوش سازمان لیگ فدراسیون فوتبال شنوا شده است. برخورد با بازنشسته‌هایی که مدت‌هاست در ورزش هستند، آغاز شده و حداقل این موضوع را می‌توان در فوتبال دید. تغییر رؤسایی که سال‌هاست با وجود بازنشستگی در سازمان لیگ فعالیت می‌کنند، اولین اقدامی بود که در سازمان زیرمجموعه فدراسیون فوتبال صورت گرفت و حیدر بهاروند با احکام جدیدی رؤسای کمیته‌های نقل و انتقالات و مسابقات سازمان لیگ را صادر کرد، به این شکل رؤسای بازنشسته این کمیته‌ها بالاخره دوره مدیریت‌شان به پایان رسید اما آنها همچنان «عاشق خدمت» هستند و با وجود اینکه محمودزاده رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ و امیرحسین فتاحی، رئیس کمیته مسابقات شد اما مصطفی شهبازی و غلامرضا بهروان همچنان به‌عنوان مشاور در کمیته‌های سابق خود فعالیت خواهند کرد. علی کاظمی هم قرار است مشاور عالی سازمان لیگ باشد.

با این حال همین که قانون در حال اجرا شدن است، می‌تواند نوید روزهای خوبی برای فوتبال باشد. رفتن رؤسایی که برخی از آنها در این مدت اشتباهات کمی هم نداشتند و مدت‌ها جای مدیران جوان و پرانرژی‌ را هم گرفته بودند، می‌تواند برای آینده مدیریتی فوتبال کشور هم نویدبخش باشد. اقدام صورت گرفته از سوی حیدر بهاروند، سرپرست سازمان لیگ فوتبال در خصوص عزل مدیران بازنشسته این سازمان اقدامی تحسین برانگیز بود و حالا این انتظار می‌رود در بدنه فدراسیون فوتبال و حتی سایر فدراسیون‌ها نیز شاهد چنین برخوردهای قانونی باشیم.

شاید ماجرایی که حالا بیشتر از هر زمان دیگری قوت می‌گیرد، رفتن علی کفاشیان از فدراسیون فوتبال باشد، فردی که سال‌ها با وجود بازنشستگی در ورزش و فدراسیون فوتبال حضور دارد و حالا که برخورد با بازنشستگان آغاز شده به نظر می‌رسد این ماجرا به کفاشیان هم برسد، فردی که اخیراً درباره او مسائل زیادی هم مطرح می‌شود؛ از جمله فسادها و تخلفاتی که در زمان ریاستش در فدراسیون صورت گرفت، حتی این مسئله هم درباره کفاشیان به میان آمده که او با وجود داشتن پست نایب‌رئیسی کنفدراسیون فوتبال آسیا، نتوانسته کاری برای فوتبال ایران انجام بدهد و مهره‌ای ناکارآمد در AFC است. شاید با رفتن کفاشیان از فوتبال، فضا برای مدیران جوان‌تر، پرانرژی‌تر و کارسازتر ایجاد شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0