منو

بزرگترین واگذاری ایران فسخ شد

۷ سال بعد از معامله ۷.۸ هزارمیلیارد تومانی بلوک۵۰درصد به علاوه یک سهم مخابرات، سازمان خصوصی سازی، این قرارداد را به دلیل عدم ایفای تعهدات فسخ کرد، رئیس سازمان خصوصی سازی هم از ارایه توضیحات در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش میزان، شرکت توسعه اعتماد مبین درحالی آبان ۸۸ اقدام به خرید ۷٫۸ هزار میلیارد تومانی ۵۰ درصد بعلاوه یک سهم مخابرات کرده و مدیریت آن را در اختیار دارد که ۷ سال بعد از این معامله که عنوان بزرگترین خصوصی سازی شرکت های دولتی را فسخ کرد. در این رابطه، عبدالله پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی با این تایید این رویداد گفت: علت این تصمیم، عدم ایفای تعهدات خریدار بود. در آینده ایی نزدیک نیز جزییات این تصمیم اعلام خواهد شد.
براساس این گزارش، سازمان خصوصی سازی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد در چارچوب مفاد قرارداد منعقده با خریدار بلوکی سهام شرکت مخابرات ایران و نظر به عدم ایفای تعهدات قراردادی مزبور از جانب خریدار این سهام و نقض مکرر این تعهدات، از حق فسخ مندرج در قرارداد یاد شده استفاده کرده است.
در راستای استیفای حقوق دولت، پس از اعلام تذکرات متعدد به خریدار و اعطای مهلت کافی برای عمل به تعهدات باقی مانده و طی نمودن کلیه مراحل لازم نظیر ارسال اظهار نامه رسمی به عنوان خریدار مذکور، با توجه به مفاد قراردادی فی مابین خریدار و فروشنده، فسخ قرارداد واگذاری از سوی سازمان خصوصی سازی به خریدار اعلام شده است.
کلیه تشریفات قانونی نظیر اعاده سهام شرکت مخابرات ایران و مدیریت آن به دولت جمهوری اسلامی ایران جهت واگذاری مجدد سهام این شرکت متعاقباً از سوی سازمان خصوصی سازی و مراجع قانونی مربوط انجام خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0