منو

از بابک زنجانی پولی عاید دولت نشد

سخنگوی دولت از تصویب پرداخت ۲۵۰۰ میلیارد تومان به شهرداری ها برای تادیه مطالبات خبر داد و گفت: تا کنون ۳۴ هزار و ۹۵۵ تاکسی فرسوده نیز از ناوگان حمل و نقل خارج شده اند. محمد باقر نوبخت روز سه شنبه در نشست خبری و در تشریح اقدامات دولت از اختصاص ۲۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح های عمرانی خبر داد افزود: این در حالی است که هدفگیری اعتبار برای این طرح ها تا پایان سال جاری، ٣٧هزار میلیارد تومان بوده است.
به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: همچنین طی هشت ماه گذشته ١۸هزار و ۳۸۰ واحد تولیدی از ١۲هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برخوردار شدند. رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره تسهیلات مسکن مهر نیز گفت: هزار میلیارد تومان برای کمک به تأسیسات وتجهیزات مسکن مهر تخصیص داده شده بود که در جلسه گذشته هیات دولت تصویب شد تا قیمت تمام شده برای متقاضیان ارزانتر شود.
نوبخت اضافه کرد: در لایحه بودجه سال آینده بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان به عنوان اولویت محیط زیست در نظر گرفته شده است.

از بابک زنجانی پولی عاید دولت نشد
رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره پرونده بابک زنجانی گفت: دولت کاملا پیگیر این پرونده است و تمام مدارک و مستندات را تقدیم قوه قضاییه کرده و این قوه باید اقدامات لازم را صورت دهد. جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی هم برگزار می شود و تمام همکاریهای دولت در این باره انجام شده و ما منتظر نتیجه از سوی قوه قضاییه هستیم. درباره برگشت پولهای برده شده از سوی بابک زنجانی هم چیزی عاید دولت نشده.

برخی می خواهند مدیران را به دار بکشند
خبرنگاری درباره حقوق های نامتعارف پرسید. نوبخت در پاسخ گفت: این موضوع بارها بررسی شد و دیدند از ۹۳ هزار و ۴۷۰ نفر، تنها ۳۹۷ نفر بیش از ۲۰ میلیون تومان دریافت کرده اند. همه، مبالغ را پس داده‌اند. فقط ۲ نفر ماندند. کل عدد نجومی که می گویند ۲۳ میلیارد تومان است. البته اگر کسی یک ریال هم ناحق گرفت، باید برخورد شود ولی از نظر ما موضوع روشن است. شاید عده ای بخواهند این ۳۹۷ نفر را در شهر بچرخانند و ۳۹۷ چوبه دار هم به پا کنند. خواهش می کنم این نوع مسایل را محل مناقشه اختلافات سیاسی نکنید.
او در پاسخ به خبرنگار دیگری که نظر سخنگوی دولت را درباره اظهارات سخنگوی قوه قضاییه در خصوص فشار به دادگاه ها خواسته بود، گفت: این که چند نفر حقوق بالا گرفته اند، مشخص است و دولت هم با اینها برخورد کرد. این که چند نفر طبق ضوابط، ارقامی را به صورت بالا دریافت کرده اند، همان تعداد ۱۴ نفر بود. دیوان محاسبات نزدیک به ۹۴ هزار پرونده از مدیران را بررسی کرد و متوجه شدند ۳۹۷ نفر حقوق بیش از ۲۰ میلیون گرفته اند. این اشخاص می گویند ما طبق قوانین مجلس، این حقوق را گرفته ایم. دادستانی دیوان محاسبات این اشخاص را مجرم نمی داند. ممکن است به اندازه تمام نفوس و خلایق و تمام کارمندان قوه مجریه، عدد اعلام شود. ممکن است علیه همه شکایت شود. ولی ما هم عدد و رقم حقوق دیگران را داریم ولی فعلا این بحث به دولت محدود شده. از قوه قضاییه خواهش می کنم هر کس جرمی در این ارتباط مرتکب شده، اطلاع رسانی شود. در بودجه ۹۶ قرار شده همه حقوقها در سامانه مشخص شود و همه دستگاه ها باید در خزانه داری کل حساب داشته باشند و آن هم شفاف شود.

نرخ ارز مبادله ای همچنان ۳۲۰۰ تومان
سخنگوی دولت در پاسخ به این که گفته می شود دولت در نوسانات نرخ ارز به دنبال سود است، نرخ ارز مبادله ای را همچنان ۳۲۰۰ تومان اعلام و اظهار کرد: دولت روند نوسانات را واقعی نمی داند و کاهش خواهد یافت. امیدوارم بانک مرکزی از ابرازها استفاده و مدیریت کند.
وی تاکید کرد: این وضعیت بازار آزاد است و به نفع دولت نیست؛ دستاورد دولت ثبات در بازار است. حتی دولت حاضر شد بدهی خود را از طریق بازار سرمایه با سود ٢٠ الی ٢٢درصد تامین کند و از روش بازار آزاد ارز تأمین کند.
سخنگوی دولت یادآور شد: کارشناسان اقتصادی بانک مرکزی معتقدند این افزایش نرخ ارز فصلی است و کاهش می یابد.

اقدامات قابل توجه وزارت راه و شهرسازی به رغم منابع محدود
نوبخت در پاسخ به اینکه طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی با توجه به حادثه قطار سمنان در مجلس مطرح شده است، دولت در این خصوص چه نظری دارد؟ گفت: آقای آخوندی وزیری مطلع، با دانش و فعال است و به رغم منابع محدود، در این مدت اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
وی افزود: اینکه این موضوع را به عدم کفایت ایشان ربط دهیم، باید منصفانه تر بحث شود. اگرچه طرح استیضاح حق نمایندگان است ولی فراموش نکنیم عده ای از مردم جان پاک خود را از دست دادند و وزیر راه و شهرسازی نیز از این مسئله متاثر شد. بنابراین فکر می کنم باید میزان مسئولیت ها را محاسبه کنیم.
سخنگوی دولت ابراز امیدواری کرد: آقای آخوندی با این سوابق، تجربه و فعالیت بتواند در این جایگاه به مردم خدمات فراوانی ارائه دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0