منو

اصناف دیگر تاب فشار مالیاتی را ندارند

عضو اتاق بازرگانی تهران در واکنش به افزایش رقم مالیات در لایحه بودجه سال آینده، گفت: اصناف دیگر تاب و تحمل فشار مالیاتی را ندارند. سعید اشتیاقی در گفت‌وگو با افکارنیوز در واکنش به افزایش ۸٫۷ درصدی درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه سال آینده اظهار داشت: افزایش درآمد مالیاتی می‌توان داشت، اما در شرایطی که به اصناف فشار وارد نشود، چون دیگر اصناف تحمل فشار بیشتر را ندارند. وی با بیان این‌که دو راه برای تامین منابع بودجه وجود دارد؛ مالیات و پول نفت، افزود: ما در بازار شاهد هستیم و دیدیم که مغازه‌ها سر مالیات بسته شدند.
عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با بیان این‌که من معتقدم که فرار مالیاتی شامل حال اصناف نمی‌شود، تصریح کرد: ما باید ظرفیت‌های جدید مالیاتی را شناسایی کنیم و از این طریق، درآمد مالیاتی را بالا ببریم. ما باید کسانی را که فرار مالیاتی دارند، شناسایی کنیم و آن زمان، به عددی که می‌خواهیم، می‌رسیم.
اشتیاقی با بیان این‌که ما نباید فقط زورمان به اصناف برسد، متذکر شد: در حال حاضر برخی فروشگاه‌های اینترنتی مالیات نمی‌دهند. ما باید برای این‌ها مالیات تعیین کنیم. وی گفت: مالیات برای اصناف و تولید نباید افزایش پیدا کند تا کاری کنیم این حوزه در شرایط رکودی یک مقدار جان بگیرد. عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران با تاکید بر این‌که ظرفیت‌های بالقوه مالیاتی باید شناسایی شود، افزود: راه زیادی برای شناسایی این ظرفیت‌ها وجود دارد. اگر دولت تسهیلاتی ایجاد کند که شفافیت مالی ایجاد شود، فرار مالیاتی برطرف می‌شود. اشتیاقی تصریح کرد: ما جاهایی را داریم که بیمه می‌دهند، اما مالیات نمی‌پردازند. ما اگر واقعا درآمدی نداریم، چرا به ۲۰ نفر پرسنل بیمه می‌دهیم. وی با بیان این‌که باید فروشگاه‌های اینترنتی کنترل شود، گفت: در حال حاضر درآمدهای هنگفتی در کانال تلگرامی و اینستاگرامی وجود دارد، اما به دلیل عدم پرداخت مالیات، درآمدهای بالایی دارند. وی با خاطرنشان کرد: در کل اصناف تاب و تحمل فشار مالیاتی را ندارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0