منو

پرداخت 12 هزار میلیاردتومان تسهیلات به بخش تولید

قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از واحدهای تولیدی پرداخت شده است .به گزارش خبرگزاری صداو سیما؛ رضا رحمانی در نشست خبری افزود: پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش تولید پیش بینی شده که تاکنون ۶٫۵ هزار میلیارد تومان از این رقم از طریق سامانه وزارت صنعت به ۹ هزار و ۱۳ واحد پرداخت شده است.
وی ادامه داد: ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات نیز از طریق بانکها به مشتریان از بخش تولید پرداخت شده است.
قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید افزود: این تسهیلات به ۸ هزار و ۵۷۶ واحد تولیدی و به ۱۷ هزار و ۵۸۹ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است.
وی ادامه داد: سپرده گیری بانک ها از تسهیلات بخش تولید و الزام تولیدکنندگان به سپرده گذاری بخشی از تسهیلات در بانک است. سپرده گیری از تولیدکنندگان مصداق زیادی داشته و ما این موضوع را به بانک مرکزی منتقل کردیم.
رحمانی افزود: بانک مرکزی در این مورد بخشنامه ای به بانکها فرستاد و برای تأکید دوباره نیز بخشنامه دیگری صادر کرد که طبق آن هزینه این اقدام برای بخش تولید زیاد خواهد بود.
قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید در عین حال تصریح کرد: دلال بازی در زمینه پرداخت تسهیلات به بخش تولید صورت نمی‌گیرد.
رحمانی گفت: برای امسال بهره برداری از ۳۶ طرح ملی پیش بینی شده که این اتفاق مصداق اقتصاد مقاومتی است.
وی توضیح داد: این طرح‌ها با سرمایه گذاری ۱۳ هزار میلیارد تومانی و اشتغال ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفری به بهره برداری می رسد.
قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید افزود: این طرح ها در بخش های مختلف از جمله افزایش ۱۹ میلیون تنی در زنجیره تولید فولاد، افزایش ۱۵۰ هزار دستگاهی لوازم خانگی، رشد ۴٫۵ میلیون تنی ظرفیت تولید سیمان و افزایش ۲٫۶ میلیون تنی ظرفیت تولید در بخش پتروشیمی اجرا می شود.
وی با اساره به اینکه در مجموع بیکاری معضل اصلی ماست ادامه داد: طی ۶ ماهه امسال ۱۵۰ هزار نفر افزایش اشتغال در بخش صنعت داشته ایم که برآیند آمار اشتغال جدید و شاغلان بیکار شده است.
رحمانی افزود: افزایش مصرف برق بخش صنعت و رشد تقاضای حمل بار در این بخش نشان دهنده رونق تولید در کشور است.
وی در ادامه با بیان اینکه در زمان شروع کار دولت یازدهم ۶ هزار و ۹۰۰ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی تحویل گرفتیم، گفت: تاکنون از این رقم، ۳۵۰۰ واحد فعال شده است.
در ادامه صادق زاده سرپرست معاونت آموزشی پژوهشی و فناوری وزارت صنعت معدن وتجارت گفت: پروانه بهره برداری در ۷ ماه امسال ۳ هزارو ۹ واحد دریافت کردند که مشابه پارسال ۸٫۷ درصد رشد کرده است.
قائم مقام وزیر صنعت در امور تولید درباره سوق یافتن سرمایه به سمت تولید تاکید کرد: در ۷ ماه سال ۹۴ هفت هزارو ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و امسال به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است یعنی بیش از ۸۸ رشد داشته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0